Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
francja
02.08.2014 14:55

Kradzież kokainy we Francji. Policja zatrzymała podejrzanego

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o kradzież kokainy z siedziby francuskiej policji kryminalnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pablo Ibazes/Flickr)

Według najnowszych informacji o postępach śledztwa w sprawie kradzieży ponad 50 kilogramów kokainy, podejrzanym o jej dokonanie jest 33-letni policjant należący do brygady do walki z handlem narkotykami.

Został on zatrzymany przez specjalną jednostkę francuskiej policji podczas wakacyjnego pobytu w Perpignan na południu Francji. Jego zatrzymanie jest konsekwencją zeznań kobiety pracującej w siedzibie policji kryminalnej w Paryżu. Miała ona powiedzieć śledczym, że widziała tego policjanta, jak wychodził z dwiema dużymi torbami z pomieszczenia, w którym były zdeponowane narkotyki.

Te zeznania zostały następnie potwierdzone dzięki nagraniom z monitoringu. Wcześniej podejrzany policjant miał zadawać swoim kolegom wiele szczegółowych pytań na temat pomieszczenia służącego jako skład narkotyków przechwyconych przez policję.

Zniknięcie narkotyków o wartości kilku milionów euro było traktowane przez funkcjonariuszy francuskiej policji kryminalnej, elitarnej jednostki do walki z najpoważniejszymi formami przestępczości, jako plama na ich honorze.

Czytaj więcej w Money.pl
Ponad 50 kilogramów koainy zginęło policji Wstępne śledztwo wykazało, że narkotyki były tam jeszcze 23 lipca, ale już nie 31 lipca.
Kokaina za 30 mln euro ukryta w... małżach Narkotyki dotarły do Francji w dwóch kontenerach pochodzących z Ameryki Południowej.
Przemyt tony kokainy na paryskim lotnisku Próbę przemytu odkryto w samolocie Air France, który przyleciał do Paryża z Caracas, stolicy Wenezueli.
Tagi: francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz