Notowania

prawo
24.11.2012 11:21

Kradzież dzieł sztuki z greckiego muzeum. W końcu pierwsi zatrzymani

W wyniku kryzysu gospodarczego wielu greckich archeologów oraz strażników z muzeów straciło pracę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anna Anagnostopulu/Money.pl)

Trzy osoby zatrzymano w Grecji w związku z kradzieżą prawie 70 starożytnych przedmiotów z muzeum igrzysk olimpijskich w mieście Olimpia - poinformowała policja. To pierwszy sukces śledczych prowadzących dochodzenie w sprawie rabunku.

Osoby te próbowały sprzedać skradzione przedmioty - sprecyzował rzecznik policji. Nie podał dalszych szczegółów, tłumacząc, że wciąż trwa śledztwo w tej sprawie. Według prywatnego radia Skai zatrzymani są obywatelami Grecji.

W połowie lutego dwaj uzbrojeni i zamaskowani napastnicy związali pracownika muzeum w leżącej w zachodniej części półwyspu Peloponez Olimpii, a następnie ukradli 68 przedmiotów z ceramiki i brązu. Niektóre przedmioty miały aż 3 tysiące lat.

W wyniku kryzysu gospodarczego wielu greckich archeologów oraz strażników z muzeów straciło pracę, co sprawiło, że miejsca te są słabiej chronione - pisze agencja AFP.

Czytaj więcej w Money.pl
Obraz za 110 mln dolarów odnaleziony w Serbii Serbska policja odnalazła skradziony w 2008 roku w Szwajcarii obraz Paula Cezanne'a oceniany na 110 mln dolarów i zatrzymała troje podejrzanych.
Zuchwały napad w Grecji. Minister poleciał Łupem przestępców padły przedmioty z ceramiki i brązu z muzeum igrzysk olimpijskich.
Brawurowy skok. Picasso padł łupem złodziei Wyniesienie działa z Galerii Narodowej w Atenach zajęło przestępcom tylko siedem minut.
Tagi: prawo, grecja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz