Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kradną dla zabawy. Plaga nastoletnich złodzie

0
Podziel się:

Jedna trzecia kieszonkowców w Hadze ma mniej niż 16 lat - tak wynika z danych lokalnej policji, do których dotarły holenderskie media. Wielu nastolatków wchodzi w konflikt z prawem za namową kolegów.

Kradną dla zabawy. Plaga nastoletnich złodzie
(aloxe/CC BY-SA 2.0/Flickr)

Koordynator haskiej grupy roboczej, zajmującej się walką z uliczną przestępczością, cytowany przez holenderskie media, powiedział, że młodzi ludzie często zaczynają kraść dla zabawy. Zachęcani przez znajomych, chcą w ten sposób pokazać, że też ich na to stać.

Kradzież portfela czy telefonu komórkowego traktują jak łatwe przestępstwo, na które decydują się pod wpływem impulsu. Jeden z ekspertów badających zjawisko przestępczości wśród młodzieży podkreśla, że nastoletni kieszonkowcy zwykle nie myślą o konsekwencjach swoich działań.

Nie zdają sobie sprawy ani z wysokich kar jakie w przypadku kradzieży orzekają sądy, ani o krzywdzie jaką wyrządzają swoim ofiarom - zwłaszcza gdy w grę wchodzi przemoc.

Ostatnie dane o młodych ludziach zaangażowanych w uliczną przestępczość w Holandii uznane zostały za bardzo niepokojące.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)