Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kozacy chcieli pojmać szwajcarskiego reżysera

0
Podziel się:

Próbowali w Moskwie zerwać spektakl o Pussy Riot.

Kozacy chcieli pojmać szwajcarskiego reżysera
(PAP/EPA)
bETMVhxh

Kozacy próbowali w Moskwie zerwać spektakl o Pussy Riot. Sztuka szwajcarskiego reżysera Milo Raua _ Moskiewskie procesy _ była wystawiana w centrum praw człowieka im Andrieja Sacharowa.

Najpierw w budynku gdzie wystawiano sztukę poświęconą procesowi nad wokalistkami Pussy Riot, pojawili się funkcjonariusze Federalnej Służby Migracyjnej. Oznajmili reżyserowi, że jego trzymiesięczna wiza nie pozwala na wykonywanie jakiejkolwiek pracy i uprzedzili o odpowiedzialności karnej.

Później przed budynkiem pojawili się moskiewscy Kozacy, którzy uzurpują sobie prawo do ochrony dobrego imienia Rosji. Wykrzykiwali obraźliwe słowa pod adresem szwajcarskiego reżysera.

bETMVhxj

Na koniec dotarli funkcjonariusze policji, którzy jednak nie podjęli żadnej interwencji. Rosyjscy obrońcy praw człowieka twierdzą, że to kolejna prowokacja ze strony władz i radykalnie nastawionych zwolenników ruchów prawosławnych.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/m220561.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosyjski;sad;odmowil;odroczenia;wyroku;czlonkini;pussy;riot,117,0,1233525.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nie będzie litości dla matki. Pójdzie siedzieć Sąd oddalił wniosek odbywającej karę więzienia Marii Alochinej z zespołu Pussy Riot, która zabiegała o odroczenie kary ze względu na małoletnie dziecko.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/m242892.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/patriarcha;cyryl;o;umiarze;i;przestepstwach;religijnych,247,0,1227255.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Patriarcha Cyryl o umiarze i przestępstwach religijnych Jedna Rosja zaproponowała prawo, przewidujące kary więzienia za przestępstwa religijne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/m86130.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/spektakl;lolita;w;rosji;odwolali;w;obawie;przed;strozami;obyczajow,147,0,1182867.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Zezwoliła cenzura w ZSRR. Teraz to obraza Zasłużony artysta Rosji Leonid Mozgowoj odwołał przygotowany wg powieści Nabokowa spektakl Lolita, który miał się odbyć w muzeum sztuki współczesnej w Petersburgu; obawiał się, że występ zakłócą obrońcy moralności, co zapowiedzieli w liście.
bETMVhxK
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)