Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kowal: "To zła wiadomość dla Władimira Putina"

1
Podziel się:

- Polska potrzebuje remanentu swoich działań wobec Ukrainy, popatrzmy na to z punktu widzenia naszych interesów - zaznaczył Paweł Kowal.

Kowal: "To zła wiadomość dla Władimira Putina"
(Piotr Blawicki/East News)

Zwycięstwo ugrupowań Petra Poroszenki i Arsenija Jaceniuka to - jak mówił Paweł Kowal z Polski Razem - prawdziwy _ jewro-remont Ukrainy _.

Po podliczeniu niespełna jednej czwartej głosów, na pierwszym miejscu jest Front Ludowy premiera Jaceniuka z wynikiem 21,71 procent, na drugim Blok prezydenta Poroszenki ( 21,62 proc.).

Obaj politycy powinni się jednak porozumieć i zakładam, że przynajmniej na krótką metę to zrobią - mówił w radiowej Trójce Paweł Kowal. Jak dodał, to jedyny sposób wymuszenia na Zachodzie poważnego wsparcia reform i pomocy finansowej.

W ocenie byłego europosła, społeczeństwo ukraińskie pokazało w wyborach , że jest bardzo zdeterminowane do zmian. Wobec tego Polska potrzebuje remanentu swoich działań wobec Ukrainy, popatrzmy na to z punktu widzenia naszych interesów - zaznaczył Paweł Kowal.

Zwrócił uwagę, że przedstawiciele polskiego rządu, w przeciwieństwie do części zachodnich polityków, rzadko pojawiają się na Ukrainie i nie przedstawiają propozycji wsparcia Ukrainy.

Według cząstkowych wyników, w skład ukraińskiej Rady Najwyższej wejdą także, oprócz partii prezydenta i premiera, cztery inne partie. Do urn wyborczych poszło 52 procent uprawnionych do głosowania.

Czytaj więcej w Money.pl
To oznacza "nie" dla kursu w stronę Putina Ukraińska demokracja jest "delikatną roślinką" - pisze niemiecka prasa o wyborach na Ukrainie.
Tak Rosja komentuje wybory na Ukrainie Gazety sugerują, że niedzielne wybory dają Rosji możliwość powrotu do gry.
Putin ponownie o Ukrainie: "Noworosja" Władimir Putin po raz kolejny używa terminu "Noworosja" w kontekście wschodniej Ukrainy. P
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Rom
2 lata temu
Ten człowiek nie wie co mówi.Choćby to cytuję: przedstawiciele polskiego rządu rzadko pojawiają się na Ukrainie i nie przedstawiają propozycji wsparcia Ukrainy.Nikt tak czule z Zalenskim się nie ściskał jak Duda.Nikt tak sobie od ust nie odejmował by wspierać Ukrainę jak Polacy.Chłopie ogarnij się i przestań opowiadać brednie .Od jakiegoś czasu obserwuję tego gościa. Moim zdaniem ewidentnie nie służy interesom Polski.Wobec tego czyim ?