Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kościół w Polsce. Ksiądz Lemański będzie ponownie ukarany?

0
Podziel się:

Musimy mieć pełny obraz całej wypowiedzi - podkreśła arcybiskup Hoser.

Kościół w Polsce. Ksiądz Lemański będzie ponownie ukarany?
(Michal Dyjuk/REPORTER)
bFfBLOBN

Arcybiskup Henryk Hoser zastanawia się czy ponownie nie ukarać księdza Wojciecha Lemańskiego (na zdjęciu). Chodzi o jego słowa na temat biskupów na Przystanku Woodstock.

Były proboszcz z Jasienicy w trakcie spotkania w ramach Akademii Sztuk Przepieknych miał powiedzieć między innymi: _ Biskupi się nie zmienią. Powiem brzydko. Muszą wymrzeć _. Duchowny uzasadniał, że to był cytat z wykładowcy seminaryjnego. Ponownie też krytykował księży za sposób mówienia o in vitro.

Musimy mieć pełny obraz całej wypowiedzi - podkreśła arcybiskup Hoser. Decyzja w sprawie nowej kary, bądź jej braku dla księdza Lemańskiego zapadnie jeszcze w sierpniu:

bFfBLOBP

- _ To nie może pozostać bez oceny i konsekwencji. Nie można zapominać, że każdy kapłan jest częścią hierarchii kościelnej i musi się wypowiadać w zgodzie z tym co kościół głosi i naucza. Nie może się od tego dystansować i zaprzeczać powołaniu _ - mówi Hoser.

Księdzu Wojciechowi Lemańskiemu grozi suspensa. Kościelna kara dla księży polegająca na zakazie odprawiania mszy i sprawowania innych sakramentów, nauczania,bądź pobierania dochodów.

Czytaj więcej w Money.pl
Polski ksiądz sądzony za finansowe przekręty Przed trybunałem w Watykanie stanął były administrator rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej, ksiądz Bronisław Morawiec.
Zarzuty dla księdza. Molestował 9-latkę O podejrzeniu molestowania dziewięciolatki poinformowała policję i miejscowego proboszcza matka dziewczynki, po jej powrocie z wycieczki z księdzem.
Polscy biskupi przeproszą za pedofilię księży Polscy biskupi będą przepraszali za przypadki molestowania seksualnego.
bFfBLOCq
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)