Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kościół diagnozuje zasięg gender w szkołach

0
Podziel się:

Kuria arcybiskupia zwróciła się do ponad sześciu tysięcy nauczycieli religii, aby donosili o prelekcja na temat gender w szkołach.

Kościół diagnozuje zasięg gender w szkołach
(Stefan Marszewski/Reporter)

Włoskiemu rządowi nie podoba się inicjatywa Kościoła w Mediolanie wymierzona przeciwko ideologii gender. Mediolańska kuria arcybiskupia zwróciła się do ponad sześciu tysięcy nauczycieli religii, by sygnalizowali odbywające się w szkołach prelekcje na temat gender.

W liście do katechetów kuria w Mediolanie mówi o prowadzonej na terenie szkół i zakrojonej na szeroką skalę kampanii na rzecz wolnego wyboru własnej płci i orientacji seksualnej.

- _ Aby dokładnie ocenić sytuację i faktyczny zasięg ideologii gender, prosimy nauczycieli o podanie nazwy szkoły, w której podejmuje się podobne plany _ - czytamy w okólniku wysłanym do ponad sześciu tysięcy osób.

Podsekretarz w ministerstwie do spraw reform Ivan Scalfarotto nazwał inicjatywę mediolańskiej kurii niefortunną. Według niego jest to jawne namawianie nauczycieli religii do wzięcia na siebie roli tajnych agentów czy donosicieli i zdaniem polityka uwłacza to ich godności.

Czytaj więcej w Money.pl
_ List biskupów o gender niepotrzebny _ - _ Nie ma żadnej ideologii gender, która niwelowałaby wartość płci czy promowałaby homoseksualizm _ - przekonuje pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz.
_ W szkole nie ma miejsca na gender _ Pytany o gender kardynał Zenon Grocholewski powiedział, że _ to narzucanie niszczycielskiej idei _.
Premier o likwidacji Funduszu Kościelnego Dotychczas pojawiały się propozycje zastąpienia go dobrowolnym odpisem od podatku.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)