Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja we Włoszech. Stracą zamówienie na 750 mln dolarów?

0
Podziel się

Ministerstwo obrony Indii poinformowało, że chce anulować złożone we włoskim koncernie Finmeccanica zamówienia na śmigłowce.

Korupcja we Włoszech. Stracą zamówienie na 750 mln dolarów?
bEiJLhGZ

Ministerstwo obrony Indii poinformowało, że chce anulować złożone we włoskim koncernie Finmeccanica zamówienia na śmigłowce łącznej wartości 750 mln dolarów z powodu pojawienia się dotyczących tej sprawy zarzutów korupcyjnych.

Jak oświadczył rzecznik resortu Sitanshu Kar, do produkującej śmigłowce filii Finmeccanica, spółki AgustaWestland wysłano formalny wniosek o rozwiązanie umowy. Adresat wniosku ma tydzień na ustosunkowanie się do niego.

Kontrakt z AgustaWestland na zakup 12 przeznaczonych do transportu ważnych osobistości śmigłowców AW101 Indie zawarły w lutym 2010 roku. Pierwsze trzy helikoptery dostarczono w grudniu ubiegłego roku.

bEiJLhHb

Strona indyjska zawiesiła wynikające z umowy płatności po tym, gdy w bieżącym tygodniu włoska policja aresztowała prezesa Finmeccanica Giuseppe Orsiego. Zarówno Orsi, jak i szef AgustaWestland Bruno Spagnolini objęci są dochodzeniem w sprawie domniemanego posłużenia się łapówkami dla sfinalizowania kontraktu z Indiami.

Ministerstwo obrony w Delhi przypomniało, iż umowa zawiera klauzulę integralności przeciwko łapownictwu lub użyciu niedozwolonych wpływów. Na mocy tej klauzuli w razie stwierdzenia przypadku wręczenia łapówki kontrakt może zostać rozwiązany, a winowajca umieszczony na czarnej liście. Resort zrezygnował już z dostawy pozostałych dziewięciu śmigłowców.

Czytaj więcej w Money.pl
Kres korupcji we Włoszech. To przełom? Kluczowa ustawa została przyjęta w Izbie Deputowanych 480 głosami za, przy 19 przeciw i 25 wstrzymujących się.
Politycy w tym kraju do przestępcy i oszuści Największy skandal wybuchł we wrześniu. Kwitł proceder przywłaszczania na cele prywatne pieniędzy z budżetu.
"Tu się kradnie, by rządzić, i rządzi, by kraść" Falę afer finansowych i kryminalnych wśród polityków we Włoszech podsumowała _ La Repubblica _.
bEiJLhHC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)