Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w wojsku. Dwie osoby podejrzewane o ustawienie przetargu

0
Podziel się:

Sprawa dotyczy przetargu na usługi ochroniarskie o wartości 13 mln zł, który miał zostać zmanipulowany. Policja ustaliła, iż w przetargu tym mogło dojść do zmowy cenowej.

Korupcja w wojsku. Dwie osoby podejrzewane o ustawienie przetargu
(Piotr Blawicki/East News)
bEUeFqCZ

Dwie osoby, pracownik firmy ochroniarskiej oraz wojskowy zatrudniony w Marynarce Wojennej, zostały zatrzymane jako podejrzewani o ustawienie przetargu na ochronę obiektów wojskowych. Dziś mężczyznom mają zostać przedstawione zarzuty.

Jak poinformował Michał Sienkiewicz z biura prasowego pomorskiej policji, zatrzymań dokonali dziś wieczorem policjanci oraz Żandarmeria Wojskowa. Pierwsza z tych służb zatrzymała cywila - menadżera w jednej z największych firm ochroniarskich w kraju, druga - wojskowego zatrudnionego w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego i Dowodzenia Marynarki Wojennej w Wejherowie. W środę mężczyznom mają zostać przedstawione zarzuty.

Sienkiewicz powiedział, że sprawa dotyczy przetargu na usługi ochroniarskie o wartości 13 mln zł, który miał zostać zmanipulowany. Policja ustaliła, iż w przetargu tym mogło dojść do zmowy cenowej. _ Wykryto też szereg nieprawidłowości podczas realizacji umowy o świadczenie usług ochrony obiektów i mienia. Nieprawidłowości te spowodowały straty w majątku sił zbrojnych oraz narażenie obiektów na niebezpieczeństwo _ - wyjaśnił.

bEUeFqDb

Zdaniem policji przy przetargu mogło dojść do korupcji. Ze strony wojska możliwe są też _ nieprawidłowości w ochronie informacji niejawnych _. Policja nie zdradza więcej szczegółów sprawy.

Sienkiewicz zaznaczył, że sprawa nie ma związku z sytuacją w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku, gdzie także mogło dojść do ustawienia przetargu na ochronę obiektów wojskowych. W sprawie malborskiej Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Poznaniu w drugiej połowie września postawiła zarzuty ośmiu osobom - wojskowym i cywilom.

Czytaj więcej w Money.pl
Śmigłowce i wyrzutnie. Wielkie zakupy dla wojska Premier Donald Tusk zapowiedział, że przetarg obejmie od razu 70 śmigłowców. Co jeszcze otrzyma polska armia?
Afera w wojsku. Szkody na kilka milionów Zarzuty prokuratury dotyczą ustawiania przetargów, działania w zorganizowanej grupie przestępczej, nadużycia uprawnień oraz wyłudzenia pieniędzy.
Armia rozbiera budynki przy granicy. Powód? Armia egipska rozbiera kryjące tunele budynki w szerokim do jednego kilometra pasie przy granicy ze Strefą Gazy.
bEUeFqDC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)