Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Rumunii. Brat prezydenta trafił do aresztu

0
Podziel się:

Urzędująca głowa państwa dystansuje się od problemów brata i nie komentuje sprawy.

Korupcja w Rumunii. Brat prezydenta trafił do aresztu
(Keith Allison/Flickr)

Rumuńska policja zatrzymała brata prezydenta Traiana Basescu pod zarzutem przyjmowania korzyści majątkowych. Mircea Basescu miał obiecać pomoc w skróceniu czasu odbywania kary rodzinie jednego skazańca - poinformowała agencja Associated Press.

Sąd w Bukareszcie podjął wczoraj wieczorem decyzję o tymczasowym aresztowaniu M. Basescu na 30 dni. Brat urzędującego prezydenta miał przyjąć łapówkę w wysokości 250 tysięcy euro od rodziny znanego w Rumunii przestępcy skazanego za morderstwo Sandu Anghela. Miał też powoływać się na więzy rodzinne z prezydentem.

Do zatrzymania doszło po ujawnieniu nagrania wideo, na którym M. Basescu przyznaje się do wzięcia łapówki od rodziny Anghela. Po publikacji nagrania brat prezydenta zaprzeczył, że przyjął korzyść w zamian za pomoc w skróceniu wyroku.

Prezydent Basescu odmówił interwencji w tej sprawie i zdystansował się od działań brata.

Czytaj więcej w Money.pl
Rumunia zagrożona? Zbroją się! Rumunia postanowiła w związku z kryzysem na Ukrainie zwiększyć w 2014 roku swój budżet obronny o 155 mln euro - poinformował w poniedziałek premier Victor Ponta.
Amerykanie wyślą swoje F-16 do Rumunii Myśliwce te pozostaną w Rumunii "na dość długi okres" - poinformował minister obrony Rumunii Mircea Dusa.
Protesty w Rumunii. Tysiące ludzi na ulicach _ Blizny po szczelinowaniu hydraulicznym nie goją się nigdy - _ napisali manifestanci na swych transparentach, protestując przeciw metodzie eksploatacji złóż zwanej frackingiem.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)