Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Polsce. Szef CBA nie chce rozgłosu w mediach

0
Podziel się:

Polska zyskała w rankingu Transparency International, dotyczącym korupcji.

Korupcja w Polsce. Szef CBA nie chce rozgłosu w mediach
bFelNyPV

Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, powiedział, że Polska zyskała w rankingu Transparency International, dotyczącym korupcji.

Paweł Wojtunik, który był gościem _ Programu 1 Polskiego Radia _, podkreślił, że świadczy to przede wszystkim o wzroście zaufania obywateli do władzy. Dziś przypada międzynarodowy dzień zwalczania korupcji.

Według raportu Transparency International Polska jest na 41 miejscu wśród 178 badanych państw. Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, powiedział, że najwięcej przejawów korupcji występuje na poziomie samorządowym. Dzieje się tak dlatego, bo tam rozdzielanych jest najwięcej środków finansowych. - _ Dystrybucja środków unijnych następuje na poziomie samorządowym. Dla obywateli najbardziej odczuwalna jest korupcja lokalna _- mówi Wojtunik.

bFelNyPX

Szef CBA zastrzegł, że żaden ze szczebli władzy, podobnie jak żaden z zawodów nie jest wolny od korupcji. -_ Traktujemy korupcję jako patologię, która dotyka wszystkich grup społecznych na wszystkich poziomach _- mówi szef CBA.

Paweł Wojtunik dodał, że jego biuro prowadzi kilkadziesiąt kontroli rocznie. Natomiast telefon informacyjny od obywateli, za którego pomocą można powiadamiać o nieprawidłowościach, dzwoni w tym czasie kilka tysięcy razy. Wszystkie sygnały od obywateli są sprawdzane, choć funkcjonariusze zdają sobie sprawę, że nie każdy jest prawdziwy.

Gość Polskiego Radia podkreślił, że jest przeciwny nagłaśnianiu akcji CBA w mediach. Mają one wprawdzie pewne znaczenie wychowawcze, ale budzą również niezdrową sensację.

Czytaj więcej o działalności CBA
[ ( http://static1.money.pl/i/h/136/t196488.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cba;juz;dostalo;tasmy;w;sprawie;korupcji;w;pzpn,80,0,976464.html) CBA analizuje "taśmy Laty". Będzie ich więcej? Prezes PZPN Grzegorz Lato nie został odwołany. Twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/175/t90543.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/beda;kontrole;cba;w;armii,205,0,899277.html) Specjalne kontrole w armii. Szukają korupcji Nowy minister obrony Tomasz Siemoniak spotkał się z kierownictwem CBA.
bFelNyQy
KOMENTARZE
(0)