Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Polsce. Premier: służby wzięły się ostro za wytrzebienie korupcji

0
Podziel się:

Premier zapowiedział bardzo twarde i konsekwentne działania m.in. CBA zmierzające do przerwania trwającego od wielu lat procederu korumpowania przez polskie i zagraniczne firmy informatyczne urzędników.

Korupcja w Polsce. Premier: służby wzięły się ostro za wytrzebienie korupcji
(STANISLAW KOWALCZUK/East News)
bEISozqt

Służby wzięły się bardzo ostro za wytrzebienie tej choroby, jaką była korupcja i zachowania korupcyjne w szeroko pojętej dziedzinie informatycznej - powiedział premier Donald Tusk, pytany o akcję CBA, podczas której zatrzymało 18 osób, w tym urzędników MSZ i GUS.

_ Wzięliśmy się bardzo ostro - mówię to także w imieniu rządu, ale przede wszystkim służb (...) - za wytrzebienie tej choroby, jaką była korupcja i zachowania korupcyjne w szeroko pojętej dziedzinie informatycznej. To jest konsekwencja działań, jakie podjęliśmy już dość dawno temu _ - powiedział Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu.

Premier zapowiedział bardzo twarde i konsekwentne działania m.in. CBA zmierzające do _ przerwania trwającego od wielu lat procederu korumpowania przez polskie i zagraniczne firmy informatyczne urzędników _.

bEISozqv

_ Te kwestie muszą być rozstrzygnięte i jak nożem przecięte. Ten wrzód usuniemy z całą pewnością. Dlatego dla mnie nie jest ważne, ile osób zostanie dotkniętych działaniami ze strony służb i prokuratury. Nie jest ważna liczba, ważne jest, żeby to definitywnie oczyściło polską gospodarkę i polską administrację z choroby korupcji, jeśli chodzi o kwestie informatyczne. Na pewno będziemy tutaj bardzo konsekwentni _ - powiedział Tusk.

Dziś rano CBA zatrzymało 18 osób podejrzewanych o korupcję. Wśród nich jest wiceprezes Głównego Urzędu Statystycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego MSZ i 15 przedstawicieli firm informatycznych.

Zatrzymania miały związek z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną wielowątkowym śledztwem dot. korupcji przy zamówieniach na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz KGP. Od 2011 roku w tej sprawie zatrzymano w sumie 35 osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Korupcja w ministerstwie. CBA zatrzymuje Ujawniono dowody wskazujące na przestępstwa w instytucjach państwowych, w tym MSZ i GUS.
Po znajomości i ...CBA O tym, jak płynna jest granica miedzy drobną przysługą a przestępstwem, mieli okazję przekonać się związani z pewną budową w Olsztynie. Czy duży, czy mały projekt, to schemat wygląda podobnie. Centralne Biuro Antykorupcyjne bardzo często bada sprawy, które swym charakterem balansują między czymś, co nazwiemy dobrymi znajomościami, a "załatwianiem" interesów - najczęściej tylko pozornie legalnym. ...
Pięć osób za kratami za korupcję w wojsku Zostali zatrzymani w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji i kradzieży w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.
bEISozqW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)