Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja w policji. Dyżurny funkcjonariusz podejrzany o przyjmowanie łapówek

0
Podziel się

Policjant został już zawieszony w służbie.

Korupcja w policji. Dyżurny funkcjonariusz podejrzany o przyjmowanie łapówek
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bEgWRJIR

Dyżurny komendy miejskiej policji w Białymstoku jest podejrzany o przyjmowanie pieniędzy za przekazywanie informacji o wypadkach i kolizjach drogowych mężczyźnie zajmującemu się holowaniem pojazdów - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Białymstoku.

42-letniemu dyżurnemu zarzucono, że co najmniej kilka razy przyjął, od osoby zajmującej się holowaniem pojazdów, pieniądze w różnych kwotach za to, że telefonicznie przekazał jej informacje o zdarzeniach drogowych na terenie działania komendy miejskiej policji w Białymstoku.

Podejrzany w sprawie jest też 43-letni przedsiębiorca zajmujący się holowaniem pojazdów, któremu postawiono zarzut wręczania pieniędzy. Szczegółów śledztwa, w tym informacji, w jaki sposób trafiono na ślady przestępstwa, prokuratorzy nie ujawniają.

bEgWRJIT

Jak wynika z komunikatu prokuratury, do sądu skierowany został wniosek o areszt obu podejrzanych, którego jednak sąd nie uwzględnił. Zastosował jednak poręczenia majątkowe w kwotach 10 i 20 tys. zł. Przy zarzutach, które im postawiono, obu mężczyznom grożą kary od roku do 10 lat więzienia.

Jak powiedział rzecznik podlaskiej policji Andrzej Baranowski, policjant został zawieszony w służbie.

Czytaj więcej w Money.pl
Korupcja w drogówce. Policjanci zatrzymani Policjanci mają od 28 do 47 lat. Są przesłuchiwani pod zarzutami przyjmowania korzyści majątkowych i przekroczenia uprawnień. Grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.
Ujawnił, co z zatrzymanym marszałkiem Rezygnacji Mirosława K. z funkcji marszałka województwa zażądali też lokalni politycy PO, PiS i Solidarnej Polski.
Celnik aresztowany. Brał łapówki za... CBA zatrzymało a sąd aresztował w Lublinie 42-letniego Piotra K., celnika podejrzanego o przyjęcie łapówek.
bEgWRJJu
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)