Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w policji. Dostali ponad 100 zarzutów

1
Podziel się:

Policjanci mieli przyjmować korzyści majątkowe o różnej wartości, w kwocie do 5,5 tysiąca złotych.

Korupcja w policji. Dostali ponad 100 zarzutów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ponad 100 zarzutów przyjmowania korzyści majątkowych przedstawiła prokuratura 13 policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Szef wielkopolskiej policji zdecydował o wydaleniu ich ze służby.

Policjantom zatrzymanym we wtorek przez Biuro Spraw Wewnętrznych KGP - jak poinformowała Hanna Grzeszczyk z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu - przedstawiono zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznych za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa.

_ - Policjanci usłyszeli łącznie 107 zarzutów, z czego jednemu z zatrzymanych postawiliśmy ich 41. Policjanci mieli przyjmować korzyści majątkowe o różnej wartości, w kwocie do 5,5 tys. zł _ - poinformowała Grzeszczyk.

Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji poinformowała, że wielkopolski komendant wojewódzki policji nadinsp. Krzysztof Jarosz zdecydował o wydaleniu ze służby wszystkich zatrzymanych.

Za popełnienie zarzuconych podejrzanym przestępstw grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec wszystkich zatrzymanych funkcjonariuszy prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, poręczeń majątkowych i zakazów opuszczania kraju.

Prokuratura, kierując się dobrem śledztwa, nie informuje o bliższych okolicznościach sprawy.

Czytaj więcej w Money.pl
Proces w wielkiej aferze w końcu ruszy. Data? Na listopad wrocławski sąd wyznaczył terminy rozpraw w procesie dotyczącym korupcji w piłce nożnej.
Wyłudzali pieniędze od klientów autoszkoły? Do prokuratury i policji od kilku dni zgłaszają się osoby, które wykupiły w niej kurs na prawo jazdy, ale nie mogły go zrealizować.
Wyłudzali pieniądze dla inwalidów Starszy z mężczyzn był tzw. mózgiem przestępczego procederu i to on wymyślił sposób na wyłudzanie pieniędzy.
prawo
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1)
wiesiek
rok temu
nasza milicja jest bardzo dobra