Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja w piłce nożnej. Włosi zatrzymani

Podobnie jak przed mistrzostwami świata w 2006 roku, tak i na krótko przed tegorocznym Euro zaczynają się skandale, dotyczące ustawiania meczów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Daveness_98/CC/Flickr)

Skandale we włoskim świecie piłkarskim nie mają końca. Podobnie jak przed mistrzostwami świata w 2006 roku, na krótko przed tegorocznym Euro dotyczą ustawianych meczów.

W grudniu dochodzenie w tej sprawie dotyczyło zasadniczo tylko drugiej ligi. Teraz, po zakończeniu sezonu, prowadzący je dobrali się do ekstraklasy. A w związku z tym, także do reprezentacji Włoch na mistrzostwa Europy.

Nad ranem funkcjonariusze policji odwiedzili mieszkania wielu piłkarzy oraz ośrodek szkoleniowy pod Florencją, gdzie reprezentacja przygotowuje się do Euro 2012. Na liście podejrzanych o udział w ustawianiu meczów znalazł się bowiem obrońca kadry, Domenico Criscito.

Jak w wielu innych przypadkach, chodziło tam jedynie o rewizję. Wśród 14 osób, które otrzymały nakaz aresztowania, jest kapitan Lazio, Stefano Mauri. W tej atmosferze selekcjoner reprezentacji ma dziś ogłosić jej ostateczny skład.

Czytaj więcej w Money.pl
Skandal korupcyjny. Aresztowali piłkarzy Nad ranem w całych Włoszech policja zatrzymała zawodników podejrzanych o ustawianie meczów w tzw. aferze calcioscommesse.
Oni też dołączają się do bojkotu Euro 2012 Były przewodniczący włoskiej Izby Deputowanych, zapytał: _ Czy Europa zapomniała o Julii Tymoszenko? _
Zataili 6 mld euro dochodów. Policja je odkryła W ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku włoska Gwardia Finansowa w ramach walki z oszustwami podatkowymi odkryła dochody w łącznej wysokości ponad 6 miliardów euro.
Tagi: korupcja w piłce nożnej, korupcja, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz