Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w chinach
20.12.2013 16:59

Korupcja w Chinach. Wiceminister do spraw policji pod lupą

To kolejne śledztwo w szeregach chińskiej partii. Rząd zapowiedział walkę z łapówkarstwem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Komunistyczna Partia Chin ogłosiła, że wiceminister do spraw policji Li Dongsheng jest objęty dochodzeniem w sprawie korupcji. Pekin zapowiedział walkę z łapówkarstwem w szeregach partii. To śledztwo jest jednym z wielu prowadzonych przeciw wysokim urzędnikom.

Powodem wszczęcia dochodzenia były _ poważne przypadki łamania prawa i naruszania dyscypliny _ - poinformowała komisja dyscyplinarna KPCh, co w języku oficjalnych komunikatów oznacza oskarżenie o korupcję.

W październiku, również za _ poważne naruszenie dyscypliny _, odwołany został ze stanowiska burmistrz Nankinu Ji Jianye.

Prezydent Xi Jinping zapowiadał podjęcie kampanii przeciw korupcji już w chwili objęcia władzy rok temu. Ta zakrojona na szeroką skalę akcja ma objąć członków partii na wszystkich szczeblach władzy. A po zakończonym w połowie listopada III plenum KC KPCh przywódcy partii wytyczyli plany reform gospodarczych na następnych 10 lat oraz walkę z korupcją we własnych szeregach.

Na członków partii nałożony został obowiązek raportowania przypadków korupcji partyjnym władzom dyscyplinarnym i szefostwu.

Ma też powstać wewnętrzna baza danych o dochodach osobistych i stanie majątkowym partyjnych urzędników, co ułatwi ściganie łapówkarstwa. Korupcja wśród rządowych urzędników w Chinach powodem powszechnego niezadowolenia społecznego.

Czytaj więcej w Money.pl
Afera korupcyjna na najwyższym szczeblu W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że Liu brał łapówki i nadużywał swojej władzy - oświadczyła partyjna agencja antykorupcyjna.
Chiny otwierają rynek, by walczyć z kryzysem Rząd przekonuje, że to krok do transformacji ekonomicznej.
Policja zastrzeliła 14 osób podczas rozruchów W niedzielnych rozruchach zginęło także dwóch policjantów.
Tagi: korupcja w chinach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz