Notowania

arimr
07.06.2010 13:16

Korupcja w ARiMR, kolejne trzy osoby zatrzymane

Tym razem chodzi o trzy osoby z łódzkiego oddziału Agencji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Michałowski)

Agenci CBA zatrzymali kolejnych pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Funkcjonariusze tym razem zatrzymali trójkę pracowników łódzkiego oddziału Agencji.

Cała trójka - kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 30 i 31 lat - podejrzana jest o korupcję - powiedział rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Chodzi o wyłudzenia pieniędzy z unijnych funduszy.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA CBA:

Zatrzymani w latach 2005 - 2006 wizytowali inwestycje zrealizowane za środki przyznawane przez Agencję - dodał rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. Od ich decyzji zależało, czy inwestycje otrzymają wsparcie z programu SAPARD.

Agenci CBA ustalili, że większość inwestycji nie została zrealizowana, a koszty wykazane w rozliczeniach znacznie zawyżono. Wizytatorzy z ARiMR mimo tego podpisali się pod raportami stwierdzającymi ich wykonanie. Środki unijne przyznane na podstawie fikcyjnych kontroli wynoszą ponad 3 miliony złotych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Sieradzu, gdzie usłyszeli zarzuty niedopełnienia obowiązków, poświadczenie nieprawdy oraz przyjęcie korzyści majątkowej.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: arimr, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz