Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w polsce
15.11.2014 12:00

Korupcja w polskiej siatkówce. Wnioski o areszt rozpatrzone?

Prezesowi i wiceprezesowi PZPS prokuratura zarzuca przyjęcie łapówki w kwocie blisko 1 miliona złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AGENCJA SE/East News)

Zarzuty przyjęcia łapówki o łącznej kwocie blisko miliona złotych usłyszeli zatrzymani przez CBA członkowie kierownictwa Polskiego Związku Piłki Siatkowej - prezes Mirosław P. i wiceprezes Artur P. Prokurator skierował rano wnioski do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Po dwóch posiedzeniach sąd w całości uwzględnił przesłany wniosek: prezes i wiceprezes PZPS zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy - poinformowała prokuratura okręgowa w Warszawie.

##

Aktualizacja 16:23

Sprawa dotyczy korupcji przy organizacji siatkarskiego mundialu w Polsce. Jak czytamy w oświadczeniu Prokuratury Okręgowej, w toku śledztwa Mirosław P. usłyszał zarzut przyjęcia od szefa firmy ochroniarskiej Cezarego P. korzyści majątkowej w wysokości 400 tysięcy złotych. Wręczenie łapówki nastąpiło w zamian za wpłynięcie na proces wyboru firmy, która miała zabezpieczać mistrzostwa świata w piłce siatkowej. Funkcjonariusze CBA zatrzymali obydwu mężczyzn tuż po przekazaniu pieniędzy.

Wiceprezesowi PZPS Arturowi P. przedstawiono dwa zarzuty - przyjęcia od Cezarego P. w dniu 22 września 2014 r. w Katowicach łapówki w wysokości 180 tysięcy złotych oraz przyjęcia w dniu 16 października 2014 r. w Warszawie korzyści majątkowej w kwocie 400 tysięcy złotych. Decyzję o wyborze firmy Cezarego P. podjęli wspólnie podejrzani Mirosław P. i Artur P.

Zarzuty dla obydwu mężczyzn zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności. Prokurator wysłał już do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa wniosek o tymczasowe aresztowanie Mirosława P. i Artura P.

Szef firmy ochroniarskiej ze Śląska Cezary P. usłyszał zarzuty wręczenia łapówki wspomnianym członkom kierownictwa PZPS. Mężczyzna został już zwolniony, ale ma zakaz opuszczania kraju.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: korupcja w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz