Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w polsce
21.10.2014 11:22

Korupcja w Polsce. Urzędnicy zatrzymani za łapówki

Dwóch pracowników częstochowskiego ośrodka Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach zostało ujętych, podczas przyjmowania 10 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wojciech Strożyk/Reporter)

Policjanci zatrzymali dwóch pracowników częstochowskiego ośrodka Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach. Zostali ujęci podczas przyjmowania 10 tys. zł. Za taką kwotę mieli przymknąć oko na nieprawidłowości ujawnione w jednej z firm.

Informację o zatrzymaniu obu mężczyzn przekazała śląska policja i częstochowska prokuratura. Zatrzymani to 64-letni inspektor kontroli skarbowej i jego o rok starszy asystent. Od początku października prowadzili oni kontrolę skarbową w firmie z branży motoryzacyjnej, mieszczącej się w Lublińcu.

_ - W trakcie kontroli urzędnicy poinformowali właścicielkę firmy, że ujawnili nieprawidłowości w zakresie rozliczenia podatków, które będą skutkowały koniecznością zapłaty kwoty 100 tys. zł. Jednocześnie stwierdzili, że w zamian za kwotę 10 tys. zł odstąpią od wykazywania uchybień w protokole kontroli _ - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek.

Obaj pracownicy skarbówki zostali zatrzymani przez policjantów w ostatni piątek w Lublińcu, chwilę po tym jak przyjęli 10 tys. zł łapówki. Doprowadzono ich do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, gdzie usłyszeli zarzuty. Nie przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia - podał prok. Ozimek.

Częstochowski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury - aresztował podejrzanych na dwa miesiące. Za przestępstwo przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną, w zamian za czynność stanowiącą naruszenie prawa, kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Jak zaznacza prokuratura, kierownictwo UKS w Katowicach pozostaje w kontakcie ze śledczymi i udziela wszelkiej pomocy w prowadzonym postępowaniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Były minister sportu wycofał swoją kasację Tomasz Lipiec wyszedł już z więzienia. Uznał więc, że kasacja nie ma sensu.
Korupcja w NFZ i firmie farmaceutycznej Dwie osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.
Rekordowy przemyt ukryli w 32 walizkach Prawie 800 kg tego cennego surowca do wyrobu luksusowych przedmiotów ukrytych w 32 walizkach skonfiskowali celnicy na lotnisku w Hongkongu.
Tagi: korupcja w polsce, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz