Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Korupcja w NFZ i firmie farmaceutycznej. Zarzuty

0
Podziel się:

Dwie osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Korupcja w NFZ i firmie farmaceutycznej. Zarzuty
(Tritooth/Dreamstime)

Zatrzymane mają po 46 lat, jedna była w NFZ dyrektorem departamentu gospodarowania lekami, a druga dyrektorem ds. sprzedaży dużej firmy farmaceutycznej. Obie kobiety przyznały się do zarzutów i chcą dobrowolne poddać się karze.

Dobrzyński podał, że obie kobiety zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w czwartek. Postępowanie, wspólnie z CBA, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która przesłuchała podejrzane. Śledztwo dotyczyło podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną w NFZ.

_ Przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów oraz złożyły wyjaśnienia zgodne ze zgromadzonym materiałem dowodowym. Wniosły o wydanie wyroku bez przeprowadzania rozprawy i orzeczenie kar pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem ich wykonania oraz kar grzywny _ - podał rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.

Czytaj więcej w Money.pl
Kolejka do lekarza? Pojedź za granicę Dotąd z pomocy lekarskiej w ramach ubezpieczenia Polacy mogli korzystać w krajach Unii tylko w nagłych wypadkach.
NFZ rozwiązał umowę ze szpitalem w Wołowie Pod koniec lipca w nocy przed placówką zmarł człowiek, który nie mógł wejść do środka.
Zarzut łapówkarstwa w podlaskim NFZ Przyjmowanie łapówek i przekroczenie uprawnień - takie zarzuty usłyszał zastępca dyrektora ds. Medycznych Podlaskiego Oddziału NFZ, Grzegorz Ł.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)