Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Hiszpanii. Będą zdecydowane kroki

0
Podziel się:

Wobec nasilenia zjawisk korupcyjnych w kraju hiszpański rząd postanowił znacznie skrócić dopuszczalny czas trwania dochodzeń i procesów sądowych w tych sprawach.

Korupcja w Hiszpanii. Będą zdecydowane kroki
(clspeace/CC/Flickr)
bESvwPLV

Powinny być skrócone do sześciu miesięcy, a w bardziej skomplikowanych przypadkach - do półtora roku.

Na piątkowym posiedzeniu hiszpański rząd oprócz zaaprobowania wstępnego projektu reformy prawa procesowego podjął decyzję o rozszerzeniu uprawnień policji do podsłuchu rozmów telefonicznych oraz kontrolowania SMS-ów i poczty elektronicznej.

Wicepremier rządu Partii Ludowej (PP) Soraya Saenz de Santamaria na konferencji prasowej w Madrycie powiedziała, iż rząd _ pragnie usprawnić wymiar sprawiedliwości, aby społeczeństwo nie miało odczucia, że w naszym kraju panuje bezkarność, ani podejrzeń związanych z procesami, które ciągną się w nieskończoność _.

bESvwPLX

_ Dzięki tej reformie - dodała - chcemy odzyskać to, co korupcja mogła przywłaszczyć z publicznych pieniędzy _. Wspomniane projekty reform stanowią, według wicepremier Saenz de Santamarii, _ najważniejsze elementy pakietu ustaw antykorupcyjnych _. Jak podała hiszpańska agencja EFE, odsetek Hiszpanów, których szczególnie niepokoi zjawisko korupcji w kraju, wzrósł z 42,3 proc. w październiku do 63,9 proc. obecnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli miliony euro w budynkach Watykanu Fundusze te nie były uwzględnione w osobnych budżetach Stolicy Apostolskiej i Państwa Watykańskiego.
"To 18 miesięcy podróży donikąd" Nie sposób wyobrazić sobie Hiszpanii bez Katalonii - uważa premier Mariano Rajoy.
Agenci CBA w Urzędzie Marszałkowskim _ - Zatrzymano dwie osoby w związku z podejrzeniem korupcji _ - poinformował rzecznik Biura Jacek Dobrzyński.
bESvwPMy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)