Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w brazylii
14.11.2014 20:48

Korupcja w Brazylii. Były dyrektor Petrobras oskarżony o pranie pieniędzy

Duque, jedna z 85 osób podejrzanych w brazylijskiej aferze antykorupcyjnej stulecia dotyczącej m.in. kierownictwa i personelu państwowego koncernu naftowego Petrobras, jest oskarżony o to, że brał udział w wypraniu kwoty równej 3,85 mld dolarów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(abdallahh/CC/Flickr)

Policja federalna zatrzymała dziś byłego dyrektora brazylijskiego giganta naftowego Petrobras, Renato Duque. Zarzucono mu przynależność do grupy, która zajmowała się praniem brudnych pieniędzy.

Duque, jedna z 85 osób podejrzanych w brazylijskiej _ aferze antykorupcyjnej stulecia _ dotyczącej m.in. kierownictwa i personelu państwowego koncernu naftowego Petrobras, jest oskarżony o to, że brał udział w wypraniu kwoty równej 3,85 mld dolarów.

Policja stanu Parana kierująca operacją, w której uczestniczy 300 policjantów, zablokowała dotąd konta bankowe i zabezpieczyła nieruchomości oceniane łącznie na ponad 277 milionów dolarów. Należą do 36 osób objętych śledztwem dotyczącym _ afery Petrobrasu _.

Głównym świadkiem w sprawie prania brudnych pieniędzy jest b. dyrektor do spraw zaopatrzenia w Petrobrasie, Paulo Roberto Costa. Po aresztowaniu zgodził się zeznawać w zamian za zredukowanie mu kary.

Czytaj więcej w Money.pl
Korupcja w lubelskiej policji. Są zarzuty 31-letniemu Michałowi B. przedstawiono łącznie kilkanaście zarzutów. Dwa dotyczą przestępstwa korupcji, pozostałe przekroczenia uprawnień, niedopełnienie obowiązków oraz ujawnienie tajemnicy służbowej.
Korupcja w tureckiej policji. Trwa czystka Wśród usuniętych ze stanowiska są prefekci policji w stołecznej Ankarze, Izmirze na zachodzie, Antalyi na południu i Diyarbakir na południowym wschodzie.
Surowe kary dla chuliganów. Będą siedzieć Najsurowsza kara to półtora roku pozbawienia wolności, w 12 sprawach orzeczono wyroki w zawieszeniu, sześć osób uniewinniono, a wobec trzech orzeczono karę ograniczenia wolności.
Tagi: korupcja w brazylii, brazylia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz