Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja na ukrainie
07.10.2014 20:22

Korupcja na Ukrainie. USA będą się przyglądać reformom

Wysokiej rangi przedstawicielka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland zapewniła, że jej kraj będzie się przyglądał reformom wprowadzanym przez Kijów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Υπουργείο Εξωτερικών/CC BY-SA 2.0/flickr)

_ Chcę podziękować Radzie Najwyższej za poparcie ustaw antykorupcyjnej. Będziemy obserwowali, jak będą one wprowadzane w życie _ - powiedziała wysokiej rangi przedstawicielka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland podczas spotkania ze studentami kijowskich uczelni.

Rada Najwyższa (parlament) Ukrainy przyjęła w pierwszym czytaniu pakiet ustaw antykorupcyjnych, który przewiduje m.in. powołanie Narodowego Biura Antykorupcyjnego oraz uchwaliła Narodową Strategię Walki z Korupcją.

Przedstawicielka USA ceniła, że korupcja jest obecnie największym zagrożeniem dla przyszłości Ukrainy i wyraziła nadzieję, że parlament poprze wymierzone w korupcję ustawy także w drugim czytaniu, które zaplanowano na przyszły tydzień.

Podczas spotkania Nuland mówiła również o Rosji. Zaznaczyła, że jej kraj mógłby znieść część sankcji wobec Moskwy, jeśli przestrzegałaby ona wziętych na siebie zobowiązań. _ - Jeśli mińskie ustalenia byłyby wcielane w życie tak, jak jest zapisane, moglibyśmy odwołać niektóre sankcje wobec Rosji. Nalegamy na wypełnianie mińskich porozumień _ - podkreśliła.

5 września w stolicy Białorusi Mińsku grupa kontaktowa Ukraina-Rosja-OBWE podjęła decyzję o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy, a 19 września postanowiono tam m.in. o utworzeniu 30-kilometrowej strefy buforowej między stronami konfliktu, z której należy wycofać broń ciężką. Najważniejsze punkty porozumienia nie zostały dotychczas zrealizowane.

Nuland zwróciła uwagę, że nie wypełniono dotąd także zapisów porozumienia z Mińska w sprawie kontroli nad granicą ukraińsko-rosyjską. _ Nie będzie pokoju, ani gospodarczej i politycznej niepodległości, nie będzie jedności i bezpieczeństwa w Donbasie, póki granica nie zostanie zamknięta _ - mówiła.

Przedstawicielka władz USA zwróciła ponadto uwagę na konieczność uczciwego przeprowadzenia na Ukrainie przedterminowych wyborów parlamentarnych, które odbędą się 26 października.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko chce samolotów. Ostrzega _ Możemy mieć destabilizację nie tylko na Ukrainie i w Europie, ale i na poziomie globalnym _ - ostrzegł prezydent.
Realna groźba Kremla. Zakręcą nam kurek Rosyjski minister energetyki bez ogródek zdradził niemieckiemu dziennikowi, na co naraża się Zachód pomagając Ukrainie.
Analityk Standard Bank: Rosja może się zemścić za dostawy gazu na Ukrainę - _ To niezbyt subtelne ostrzeżenie Moskwy pod adresem zachodnich sąsiadów Ukrainy, by nie brały udziału w gazowym rewersie _ - mówi Tim Ash.
Tagi: korupcja na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz