Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korea Południowa: Sześć lat więzienia dla żołnierza USA

0
Podziel się

Południowokoreański sąd skazał na sześć lat więzienia amerykańskiego żołnierza, który w ubiegłym roku zgwałcił nastoletnią Koreankę.

Korea Południowa: Sześć lat więzienia dla żołnierza USA
(Mikdam/Dreamstime)
bEgIVRwB

Południowokoreański sąd skazał na sześć lat więzienia amerykańskiego żołnierza, który w ubiegłym roku zgwałcił nastoletnią Koreankę. Sąd w Seulu zdecydował także o ujawnieniu personaliów skazanego.

Wyrok w sprawie szeregowego Kevina Robinsona jest kolejnym w Korei Płd., po skazaniu na 10 lat pozbawienia wolności w listopadzie 2011 roku innego amerykańskiego żołnierza za podobne przestępstwo.

Oba wydarzenia roznieciły na nowo antyamerykańskie nastroje w Korei Płd. i doprowadziły do wystosowania przez stronę amerykańską oficjalnych przeprosin. Stany Zjednoczone utrzymują w Korei Płd. 28,5 tys. swoich żołnierzy.

bEgIVRwD

Seulski sąd zdecydował także w środę o udostępnieniu danych osobowych Robinsona na stronie internetowej południowokoreańskiego rządu przez 10 lat. Argumentował, że wiek ofiary jest okolicznością przemawiającą za koniecznością ujawnienia personaliów skazanego i ostrzeżenia opinii publicznej.Nie wiadomo, czy żołnierz ma zamiar złożyć apelację.

Czytaj więcej w Money.pl
Kara za gwałt. Resort zapowiada zmiany Ściganie za przestępstwo zgwałcenia - bez konieczności składania przez ofiarę wniosku w tej sprawie - zakłada projekt zmiany w przepisach karnych.
Gwałt w konwencji przeszkadza Polsce. Co zrobi rząd? Pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz chce się spotkać z ministrem sprawiedliwości Jarosławem Gowinem.
Porwał, zgwałcił i zabił. Dożywocie za zbrodnię Sąd Okręgowy we Włocławku wymierzył w poniedziałek Jackowi U., oskarżonemu o zabójstwo 14-letniej Eweliny ze Służewa, karę dożywotniego więzienia.
bEgIVRxe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)