Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Korea Północna
30.07.2014 19:21

Korea Północna wystrzeliła cztery pociski krótkiego zasięgu

Choć Pjongjang rutynowo przeprowadza testy rakietowe i artyleryjskie, w tym roku ich liczba jest wyraźnie wyższa niż w poprzednich latach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RIA Novosti/EAST NEWS)

Pociski wystrzelone zostały w kierunku oceanu ze wschodniego wybrzeża Korei Północnej - powiadomiła w środę agencja Yonhap, cytując przedstawiciela południowokoreańskiego ministerstwa obrony.

Rakiety, prawdopodobnie kalibru 300 mm, wystrzelone zostały z punktu blisko góry Mjohjang na północny wschód od Pjongjangu: dwie rano, kolejne dwie po południu - powiedział agencji Associated Press anonimowy przedstawiciel ministerstwa obrony w Seulu.

Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej podało w oświadczeniu, że pierwsze dwie rakiety przeleciały jedynie niewielką odległość, trzecia sięgnęła Morza Japońskiego, a czwarta przebyła odległość 130 kilometrów i mogła spaść na ląd.

Korea Północna regularnie przeprowadza testy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu od drugiej połowy czerwca.

Według analityków wskazuje to na odmienny styl prowadzenia polityki przez nowego przywódcę Korei Północnej Kim Dzong Una. Jego ojciec Kim Dzong Il stosował próby nuklearne i testy rakiet dłuższego zasięgu oszczędnie i głównie jako narzędzia negocjacji ze światem zewnętrznym. Kim Dzong Un odziedziczył władzę po śmierci ojca w grudniu 2011 roku.

We wtorek admirał Samuel Locklear, dowódca amerykańskich sił w rejonie Pacyfiku, wyraził zaniepokojenie, iż świat zobojętniał na coraz częstsze testy rakietowe Korei Północnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea odpaliła rakietę krótkiego zasięgu Pjongjang nie wydał żadnego ostrzeżenia w związku z wystrzeleniem piętnastej już w tym roku rakiety i nie ogłosił strefy zakazu lotów i żeglugi.
Zbliżenie na linii Korea Północna - Japonia To japońska odpowiedź na obietnicę Korei, że zbada przypadki porwań japońskich obywateli przez agentów Północy w latach 70. i 80.
Korea Północna ponownie straszy rakietami Zaledwie w poniedziałek, Pjongjang apelował do Korei Południowej o pokój.
Tagi: Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz