Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Korea Północna
08.12.2012 20:14

Korea Północna wystrzeli rakietę jeszcze w grudniu

Komunistyczna Korea Północna ogłosiła, że zamierza wystrzelić rakietę między 10 a 22 grudnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Goodvint/CC/Wikipedia)

Korea Północna poinformowała w sobotę, że rozważa odroczenie wystrzelenia rakiety dalekiego zasięgu, które wstępnie miało nastąpić między 10 a 22 grudnia. Plany mogą się zmienić z powodu bliżej niesprecyzowanych problemów podczas przygotowań.

Komunikat przekazała Komisja Technologii Kosmicznej za pośrednictwem oficjalnej północnokoreańskiej agencji KCNA.

_ Znajdujemy się w ostatniej fazie przygotowań do wystrzelenia, lecz pojawiły się pewne problemy, które zmuszają naszych naukowców i inżynierów do poważnego rozważenia zmiany terminu wystrzelenia _ - poinformowała Komisja bez wdawania się w szczegóły.

Instytut amerykańsko-koreański na Uniwersytecie Johnsa Hopkinsa w USA zauważył w piątek, że przygotowania do wystrzelenia północnokoreańskiej rakiety dalekiego zasięgu może opóźnić śnieg. Instytut, który opiera się na zdjęciach satelitarnych, twierdzi, że przygotowania _ są dłuższe niż przewidywano _ z powodu niedawnych opadów śniegu.

Komunistyczna Korea Północna ogłosiła, że zamierza wystrzelić rakietę między 10 a 22 grudnia, by umieścić na orbicie satelitę do obserwacji Ziemi. Zarówno eksperci, jak i władze USA, Rosji, Japonii i Korei Płd. twierdzą, że rakieta nośna satelity Kwangmyongsong to w istocie pocisk balistyczny dalekiego zasięgu, a wystrzelenie to zakamuflowana próba technologii rakiet balistycznych, której stosowania zakazała Phenianowi Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Pn. grozi. Wystrzelą kolejną rakietę Korea Północna zapowiada start kolejnej rakiety balistycznej. Plany te budzą poważne zaniepokojenie sąsiadów.
ONZ grozi Korei: Wystrzelicie, będzie kryzys Korea Północna zapowiedziała, że między 12 a 16 kwietnia wystrzeli rakietę nośną, by umieścić na orbicie okołoziemskiej sztucznego satelitę.
Phenian prowokuje. Japonia zestrzeli rakietę? Władze Korei Północnej zapowiedziały, że między 10 a 22 grudnia za pomocą rakiety dalekiego zasięgu wyniosą na orbitę okołoziemską satelitę.
Tagi: Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz