Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Korea Północna
09.10.2013 06:00

Korea Północna. Kim Dzong Un zrobił czystkę wśród dygnitarzy

Wymienionych zostało 97 spośród 218 osób sprawujących najwyższe funkcje w rządzie, partii komunistycznej i armii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Północnokoreański dyktator Kim Dzong Un wymienił blisko połowę wysokich urzędników państwowych, by umocnić swą kontrolę nad armią i aparatem państwowym - poinformowało południowokoreańskie ministerstwo do spraw unifikacji.

Czystka wśród dygnitarzy dotknęła 97 spośród 218 osób sprawujących najwyższe funkcje w rządzie, partii komunistycznej i armii.

Według profesora Uniwersytetu w Seulu Jang Mu Dzina, Kim Dzong Un wymienił urzędników mianowanych przez jego ojca i zastąpił młodszymi kadrami; lojalni wobec młodego przywódcy dygnitarze mają mu pomóc skonsolidować władzę i zbudować kult nowego wodza.

Agencja AFP przypomina, że Korea Północna, jeden z najbardziej odizolowanych krajów świata, jest rządzona od ponad 60 lat przez dynastię Kimów, której Kim Dzong Un jest najmłodszym dziedzicem. Przejął on władzę po śmierci ojca, Kim Dzong Ila, w grudniu 2011 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea Północna 60 lat po wojnie Kim Dzong Un wraz z najwyższymi rangą oficerami armii złożyli w czwartek wieniec pod pomnikiem weteranów wojny na nowym cmentarzu na przedmieściach Pjongjangu.
Spalili Kim Dzong Una i jego poprzedników Protest przeciwko Korei Północnej, ale też i polityce południowokoreańskiego rządu zorganizowały organizacje obywatelskie.
Koreańska próba jądrowa? Nie zdziwią się Biały Dom oznajmił, że nie będzie zaskoczony kolejną próbą rakietową Korei Północnej. Amerykański Departament Stanu wzywa jednak władze w Pjongjang do zmiany kursu.
Tagi: Korea Północna, kim dzong un, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz