Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korea Płn: egzekucja całego klanu?

0
Podziel się:

Kim Dzong Un miał wydać rozkaz uśmiercenia wszystkich żyjących członków rodziny Dzang Song Thaeka.

Korea Płn: egzekucja całego klanu?
(AP/Fotolink/East News)
bFeXcxwB

Egzekucja wpływowego wuja Kim Dzong Una wywołała niepokój o to, co naprawdę dzieje się w Korei Północnej. Według południowokoreańskich źródeł, przywódca komunistycznej Korei nakazał zgładzenie całej rodziny swego wuja.

Dzang Song Thaek uznawany był za najbardziej zaufanego człowieka Kim Dzong Ila, który po jego śmierci - w okresie sukcesji władzy - de facto kierował Koreą Północną.

To on był także głównym doradcą Kim Dzong Una. Informacje o pozbawieniu go wszelkich funkcji, a następnie - egzekucji - pojawiły się na początku grudnia.

bFeXcxwD

Teraz południowokoreańska agencja prasowa Yonhap podała, że wyroki śmierci wykonano też na najbliższych Dzanga. Zgładzono jego krewnych piastujących dotychczas urzędy ambasadorów Korei Północnej, na Kubie i w Malezji, a także jego dzieci.

Kim Dzong Un miał wydać rozkaz uśmiercenia wszystkich żyjących członków rodziny Dzang Song Thaeka. Według południowokoreańskich źródeł żołnierze zabili też jego wnuki.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea chce pojednania z sąsiadem W ubiegłym tygodniu Komisja złożyła władzom w Seulu kilka propozycji, apelując jednocześnie o odwołanie zaplanowanych na luty i marzec południowokoreańsko-amerykańskich manewrów wojskowych.
Amerykański misjonarz błaga o uwolnienie Kenneth Bae od ponad roku więziony jest przez reżim Korei Północnej za rzekomą działalność wywrotową.
Rośnie napięcie na półwyspie koreańskim Korea Północna zażądała od Stanów Zjednoczonych i i Korei Południowej rezygnacji z przeprowadzenia na przełomie lutego i marca dorocznych manewrów.
bFeXcxxe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)