Notowania

konflikt koreański
14.07.2014 08:29

Korea Płn.: Ostrzał artyleryjski wód w pobliżu granicy z Koreą Płd.

Żaden pocisk nie spadł jednak na terytorium Korei Południowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Kyodo/Fotolink/East News)
Kim Jong-un, przywódca Korei Płn.

Pociski spadły w wodach Morza Japońskiego w pobliżu granicy z Koreą Płd. Ćwiczenia artyleryjskie przeprowadzono w dzień po wystrzeleniu przez Pjongjang dwóch pocisków balistycznych

- _ Pociski spadły do morza od jednego do ośmiu kilometrów na północ od strefy granicznej na Morzu Japońskim _ - powiedział agencji Yonhap przedstawiciel armii Korei Południowej.

Podkreślił jednocześnie, że wojska komunistycznego reżimu cały czas prowadzą ćwiczenia artyleryjskie. Poinformował także, że żaden pocisk nie spadł na terytorium Korei Południowej.

Jednocześnie reżim Korei Północnej zwrócił się do władz w Seulu z apelem o zniesienie sankcji, które nałożono cztery lata temu, po zatopieniu przez siły Pjongjangu okrętu marynarki wojennej Korei Południowej.

Władze Korei Północnej przeprowadziły w ostatnim czasie liczne próby rakietowe, w tym wystrzeliły w niedzielę dwa pociski balistyczne, które spadły do morza. Analitycy interpretują to jako wyraz niezadowolenia Pjongjangu z braku postępu w rozmowach na temat uzyskania pomocy zagranicznej oraz z odbywających się regularnie wspólnych manewrów wojsk USA i Korei Południowej.

Czytaj więcej w Money.pl
Naruszyli morską granicę Korei Południowej? Łódź patrolowa Korei Północnej kilkakrotnie naruszyła wczoraj morską granicę ze swoim południowym sąsiadem - poinformowali dzisiaj przedstawiciele władz w Seulu.
Zbliżenie na linii Korea Północna - Japonia To japońska odpowiedź na obietnicę Korei, że zbada przypadki porwań japońskich obywateli przez agentów Północy w latach 70. i 80.
Korea Północna ponownie straszy rakietami Zaledwie w poniedziałek, Pjongjang apelował do Korei Południowej o pokój.
Kim odpalił rakiety. Komunistyczna północ grozi Korea Północna wystrzeliła dwie rakiety balistyczne. To już kolejne w ciągu kilku dni.
Tagi: konflikt koreański, korea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz