Notowania

Przejdź na

Korea Północna podwoiła swe "siły cybernetyczne"

Seul oskarżył Koreę Północną o hakerskie ataki na systemy komputerowe południowokoreańskich banków i nadawców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Południowokoreański wywiad wojskowy twierdzi, że Korea Północna podwoiła w ciągu roku - z trzech do sześciu tysięcy - liczebność swych _ sił cybernetycznych _ - specjalnej formacji zajmującej się hakerskimi atakami.

Zadaniem _ Biura 121 _, jak nazywa się ta jednostka, jest atakowanie celów w Korei Południowej. Chodzi o zakłócanie funkcjonowania południowokoreańskich sił zbrojnych, prac rządu, wywoływanie _ szoków psychologicznych _, powodowanie _ fizycznego i psychologicznego paraliżu _ Południa - poinformował we wtorek resort obrony w Seulu.

Podkreślono, że _ Biuro 121 _ jest od lat rozbudowywane przez północnokoreański wywiad wojskowy. Pracują tam najbardziej utalentowani eksperci komputerowi. Z informacji przekazywanych przez uciekinierów z Korei Północnej wynika, że _ Biuro 121 _ może planować ataki m.in. ma obiekty telekomunikacyjne i sieć energetyczną w Korei Południowej.

W 2013 roku Seul oskarżył Koreę Północną o hakerskie ataki na systemy komputerowe południowokoreańskich banków i nadawców.

W końcu listopada wytwórnia Sony Pictures padła ofiarą cyberataku, który według FBI został wyprowadzony z Korei Północnej. Atak wiązał się z planami wprowadzenia na ekrany komedii _ The Interview _ o fikcyjnym spisku na życie północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una.

W następstwie gróźb hakerów wytwórnia Sony Pictures anulowała pokazy, ale wkrótce potem zmieniła stanowisko i film trafił do kilkuset amerykańskich kin oraz został w Stanach Zjednoczonych udostępniony odpłatnie online i w sieciach kablowych w ramach usługi wideo na żądanie. Cieszy się dużą popularnością i od 24 grudnia zarobił już w sumie ponad 30 milionów dolarów

USA nałożyły w zeszłym tygodniu na Koreę Płn. sankcje w ramach retorsji za atak na Sony Pictures. Pjongjang zaprzecza, jakoby stał za tym atakiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Reżim w Korei Północnej blisko broni jądrowej Po raz ostatni komunistyczna Północ przeprowadziła próbę nuklearną w 2013 roku.
Korea Płd. proponuje Pjonjangowi rozmowy Chodzi o sprawę łączenia rodzin rozdzielonych od czasów wojny koreańskiej.
Jednoczą się przeciwko Korei Północnej Korea Południowa, Japonia i Stany Zjednoczone wspólnie przeciwko zagrożeniu ze strony Korei Północnej.
Tagi: stosunki korea północna-korea południowa, Korea Północna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz