Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kopnął dziennikarkę i za to trafi za kraty

0
Podziel się:

Na miesiąc bydgoski sąd aresztował uczestnika zamieszek na stadionie Zawiszy.

Kopnął dziennikarkę i za to trafi za kraty
(PAP/Tytus Żmijewski)

Na miesiąc bydgoski sąd aresztował uczestnika zajść, do których doszło 3 maja na stadionie Zawiszy. Daniel B. z Piły jest podejrzany o zaatakowanie operatorki telewizyjnej i zniszczenie kamery.

20-letni pseudokibic, który uczestniczył w zajściach na stadionie w grupie zwolenników poznańskiego klubu Lech, został doprowadzony do bydgoskiego sądu w czwartek w południe. Prokuratura wnioskowała o aresztowanie go na trzy miesiące, ale sędzia, po zapoznaniu się z zebranymi dowodami, zgodził się na miesięczny areszt.

Daniel B. jest podejrzany o wtargnięcie na murawę stadionu po meczu, kopnięcie operatorki i zniszczenie kosztownego sprzętu. Wszystkich czynów dopuścił się, ukrywając twarz za klubowym szalikiem, co oznacza, że grozi mu wyższa niż normalnie kara - do pięciu lat więzienia. Mężczyzna nie przyznaje się do winy.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t74770.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kolejne;mecze;przy;pustych;trybunach,140,0,828044.html) Kolejne mecze przy pustych trybunach
W opinii sądu za aresztowaniem przemawia obawa mataczenia przez mężczyznę, gdyż cały czas nie przyznaje się on do winy i pozostając na wolności, mógłby usiłować wpłynąć na świadków, by poparli jego linię obrony. Jednocześnie sąd uznał, że miesiąc powinien w zupełności wystarczyć na wykonanie przez prokuraturę niezbędnych czynności w sprawie Daniela B.

Do Bydgoszczy przewieziono w czwartek kolejnych sześciu pseudokibiców, podejrzewanych o udział w zajściach na stadionie. Mężczyzn zatrzymano w środę wieczorem na terenie Poznania.

_ - To kolejne osoby, spośród 34, w których sprawach zebraliśmy już na samym początku mocny materiał dowodowy. W Bydgoszczy, do popołudnia, przesłuchano trzech mężczyzn, z czego dwóch nie przyznało się do winy, a jeden przyznał i wystąpił o dobrowolne poddanie się karze _ - powiedział Dariusz Bebyn, zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, prowadzącej postępowanie w sprawie zamieszek stadionowych.

Prokuratura na razie nie przewiduje kolejnych wniosków do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych. Wobec wszystkich stosowane są podobne środki zapobiegawcze: dozór policyjny i bezwzględny zakaz stadionowy. Do południa w czwartek zarzuty postawiono w sumie 27 osobom.

W czwartek poznańska policja prowadziła poszukiwania i zatrzymania kolejnych osób zidentyfikowanych jako uczestnicy zajść. Do popołudnia ujęto trzy osoby, które także zostaną przewiezione do Bydgoszczy.

Na podstawie materiałów zarejestrowanych przez monitoring, media i funkcjonariuszy prewencji, policjantom z Poznania i Warszawy, a także z Sosnowca, Szczecina i Bydgoszczy udało się dotychczas ustalić tożsamość około 70 uczestników zajść. Kluby piłkarskie Legia i Lech zadeklarowały udostępnienie swoich baz kibiców, co ma ułatwić identyfikację pozostałych chuliganów, którzy brali udział w zajściach.

Do zamieszek doszło 3 maja. Chuligani zdemolowali stadion Zawiszy, gdzie w finale Pucharu Polski Legia Warszawa pokonała w rzutach karnych Lecha Poznań. Zgodę na organizację meczu wydała wojewoda kujawsko-pomorska mimo negatywnej opinii policji o bezpieczeństwie na stadionie. Szkody wyrządzone przez pseudokibiców sięgają kilkuset tysięcy złotych.

Czytaj w Money.pl

kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)