Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kopacz chce ukarania Kaczyńskiego

0
Podziel się

Marszałek Sejmu zapowiedziała wniosek do komisji etyki o ukaranie prezesa PiS, który zarzucił jej zastosowanie siły wobec osób, które wspierały inicjatorów referendum.

Kopacz chce ukarania Kaczyńskiego
(PAP/Radek Pietruszka)
bEqAywkB

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz zapowiedziała, że złoży wniosek do komisji etyki o ukaranie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który zarzucił jej zastosowanie siły wobec osób, które były na galerii sejmowej i wspierały obecnych tam inicjatorów referendum.

Marszałek Sejmu zapowiedziała ponadto, że na stronie internetowej Kancelarii Sejmu umieszczone zostanie nagranie z monitoringu galerii sali posiedzeń Sejmu podczas piątkowego głosowania nad wnioskiem o referendum ws. obowiązku szkolnego sześciolatków.

Kaczyński powiedział dziennikarzom po głosowaniu, że _ zastosowano siłę _ wobec osób wspierających inicjatorów referendum. _ Te osoby wywiesiły transparent, to się na sali sejmowej niejeden raz zdarzało. Użyto siły. Nie ma wątpliwości, że musiała to być decyzja marszałek Sejmu. Wydaje się, że musiało to być zaakceptowane także przez premiera. To jest sytuacja skandaliczna. Wobec kobiet, bez żadnego uzasadnienia, użyto siły _ - zaznaczył Kaczyński.

bEqAywkD

Po głosowaniu obecna na sali obrad inicjatorka wniosku o referendum Karolina Elbanowska oraz goście na galerii sejmowej skandowali: _ Hańba, wstydźcie się! _. Tomasz Elbanowski trzymał transparent z napisem: _ Dzieci i rodzice głosu nie mają? _.

_ - Podjęłam decyzję, że nagranie z monitoringu sceny na galerii zostanie umieszczone na stronach internetowych Sejmu _ - powiedziała Kopacz. Jak zapewniła, Straży Marszałkowskiej _ nie została wydana jakakolwiek dyspozycja _. _ Straż działa zgodnie z prawem i przestrzega prawa _ - podkreśliła.

_ - O całej historii dowiedziałam się od posła Jarosława Kaczyńskiego, który raczył zarzucić mi pewnego rodzaju manewrowanie Strażą Marszałkowską, podam go w tej sprawie do komisji etyki poselskiej _ - zapowiedziała Kopacz.

Dodała, że zauważyła _ pewnego rodzaju metamorfozę, jeśli chodzi o zachowanie Jarosława Kaczyńskiego. _To była długa droga od Kancelarii Premiera do galerii sejmowej. Widzę pozytywną zmianę jeśli chodzi o stosunek do kobiet. - _ Przypomnę jak potraktował pielęgniarki protestujące u niego pod Kancelarią Premiera _ - powiedziała marszałek Sejmu.

bEqAywkJ
Czytaj więcej w Money.pl
Kaczyński chce zmian w prawie. "By rząd nie naruszał demokracji" Prezes PiS domaga się przestrzegania _ europejskich standardów _ w referendach. _ Już wkrótce pęknie system pogardy _.
Sąd nad zbuntowanymi posłami PSL. Co z koalicją? Sensacyjne słowa Janusza Piechocińskiego i decyzje w sprawie zbuntowanych posłów, którzy głosowali za referendum.
Koalicja PO-PSL górą. Referendum nie będzie Rządzący wygrali, ale jeden poseł z PO zniknął, a dwóch ludowców się zbuntowało. Koalicja straci większość?
bEqAywle
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)