Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konwencja wyborcza PSL. Powróci temat "rolników-frajerów"

0
Podziel się:

Jarosław Kalinowski zapowiedział, że poruszy temat kontrowersyjnej wypowiedzi ministra Marka Sawickiego.

Konwencja wyborcza PSL. Powróci temat "rolników-frajerów"
(Krystian Dobuszyński/Reporter)
bEToQJWt

Choć politycy z kręgu władz nie chcieliby już rozmawiać o wypowiedzi ministra rolnictwa Marka Sawickiego o rolnikach, to na przykład Jarosław Kalinowski zapowiada, że ten temat poruszy. W Warszawie rozpoczęła się ogólnopolska konwencja wyborcza PSL.

Na konwencji głos zabiorą m.in. szef PSL Janusz Piechociński i właśnie Kalinowski, który jest szefem Rady Naczelnej partii. Zostaną na niej też zaprezentowane sylwetki wybranych kandydatów Stronnictwa w wyborach samorządowych.

Konwencja - według planów sztabu partii - miała być symbolicznym początkiem kampanii PSL, jednak wygląda na to, że politykom tej partii nie uda się uciec przed omówieniem konsekwencji wypowiedzi szefa resortu rolnictwa. Sawicki w opublikowanym przed tygodniem wywiadzie dla portalu mPolska24.pl pytany o rolników zmuszonych do sprzedawania jabłek po 12 groszy za kilogram powiedział, że są oni _ frajerami _. _ - Ja szanuję biznesmenów, a nie frajerów _ - mówił.

bEToQJWv

Ludowcy z kręgu władz partii podkreślają, że w interesie PSL jest, by o tych słowach jak najszybciej zapomniano. _ - Taka wypowiedź w trakcie kampanii to jak akt sabotażu. Choć Sawicki nie zrobił tego świadomie _ - ocenił jeden z posłów Stronnictwa.

Jarosław Kalinowski powiedział, że słowa ministra rolnictwa _ nie pomogą _ ludowcom w kampanii. - _ W sobotę na konwencji się do tego odniosę _ - zapowiedział szef Rady Naczelnej PSL.

Podkreślił, że ludowcom na skutek tej wypowiedzi _ przybył nowy konkurent _ w osobie szefa SLD Leszka Millera, który _ głośno krzyczy _, a jego partia - jak zauważył Kalinowski - planuje skierowaną do wiejskiego elektoratu akcję ulotkową nawiązującą do wpadki Sawickiego.

W sobotę w południe przed budynkiem, w którym odbywa się konwencja PSL, młodzi działacze SLD zorganizowali happening nawiązujący do wypowiedzi Sawickiego. Przez megafon wołali zwracając się do rolników: _ Nie bądźcie frajerami, nie głosujcie na PSL, głosujcie na SLD _. Rozdawali też jabłka i ulotki z wizerunkiem Sawickiego i cytatem: _ szanuję biznesmenów, nie frajerów _.

bEToQJWB
Czytaj więcej w Money.pl
Złe wieści dla polskich rolników. Unia nie pomoże? Gdy jakiś kraj przekroczył we wnioskach wyznaczony przez Komisję limit, nie będzie mógł liczyć na dodatkowe środki.
Piechociński nie będzie rozmawiał z Sawickim _ Nie trzeba rozmawiać, Marek przeprosił, znam jego rzeczywiste intencje _.
Kopacz broni Sawickiego. Rolnicy wybaczą? Sawicki powiedział PAP, że jeśli rolnicy czują się urażeni, to ich przeprasza.
bEToQJWW
wiadomości
wiadmomości
kraj
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)