Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kontrowersyjny wyrok w sprawie informacji o biurze poselskim

0
Podziel się:

Jeden z posłów, nie ujawniony z nazwiska, odmówił organizacji pozarządowej udzielenia informacji na temat pracy swojego biura poselskiego.

Kontrowersyjny wyrok w sprawie informacji o biurze poselskim
(Mikdam/Dreamstime)
bESwjcOJ

Jeśli parlamentarzysta sobie nie życzy, obywatel nie dowie się, w jakich godzinach pracuje jego biuro poselskie - wynika z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie.

Jeden z posłów, nie ujawniony z nazwiska, odmówił organizacji pozarządowej udzielenia informacji na temat pracy swojego biura poselskiego. Stowarzyszenie pytało się między innymi o przystosowanie biura do przyjmowania niepełnosprawnych, kiedy urzęduje, ilu interesantów przyjmuje.

Sąd orzekł, że poseł mógł tak zrobić, bo nie jest podmiotem zobowiązanym do udzielania informacji publicznej. O sprawie pisze _ Dziennik Gazeta Prawna _.

bESwjcOL

Zdaniem ekspertów, ten wyrok wpisuje się w postępującą kulturę tajności i jest częścią polityki informacyjnej państwa. Gazeta przypomina o ostatnio znowelizowanej i podpisanej przez prezydenta ustawie o dostępie do informacji publicznej, która była krytykowana przez ekspertów.

Czytaj odostępie do informacji publicznej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86121.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/apel;kaczynskiego;o;weto;komorowski;poslucha,163,0,917667.html) PiS broni naszych praw. "Niech pan wetuje..." Przeciwne ustawie o dostępie do informacji publicznej są też organizacje pozarządowe, m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t85449.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;prosi;poczekajcie;z;uczciwa;ocena,236,0,916204.html) Tusk ostrzega: Chodzi o czułe miejsca Premier jest przekonany do zapisów znowelizowanej ustawy o dostępie do informacji publicznej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t91403.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/posel;nie;bedzie;mogl;byc;rzecznikiem,125,0,853629.html) Poseł nie będzie mogł być rzecznikiem? PO chce, by od przyszłej kadencji nie można było łączyć mandatu posła z funkcjami rzeczników: ubezpieczonych i pacjentów.
bESwjcPm
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)