Notowania

wiadomości
09.04.2009 12:19

Kontrowersyjny prokurator zrezygnował

Wcześniej otrzymał stanowisko wicedyrektora. Rezygnację złożył na ręce Andrzeja Czumy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Prokurator Leszek Pruski zrezygnował w czwartek z funkcji wicedyrektora kadr w ministerstwie sprawiedliwości - podała rzeczniczka resortu Katarzyna Szeska. Rezygnację złożył na ręce ministra Andrzeja Czumy (na zdjęciu).

Według ministerstwa rezygnacja ma związek z licznymi doniesieniami medialnymi. W środę wieczorem Czuma oświadczył w TV Puls, że Leszek Pruski absolutnie nie powinien pracować w resorcie. _ - Moim współpracownikiem nigdy nie był i na pewno nie będzie _ - dodawał.

_ Dziennik _ pisał, że Pruski oskarżał w stanie wojennym działaczy opozycji._ Pan prokurator Leszek Pruski oświadczył, że nie pamiętał spraw, które prowadził w 1982 r., a więc przed 27 laty, opisanych w tym artykule _ - podał resort w komunikacie.

Co do pozostałych zarzutów postawionych prokuratorowi przez _ Dziennik _ - m.in. że _ wsławił się alkoholowym ekscesem na unijnym szkoleniu, które skończyło się zagraniczną interwencją w resorcie sprawiedliwości _, prok. Pruski podtrzymuje, że są to informacje nieprawdziwe oraz nieścisłe.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: wiadomości, polityka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz