Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kontrowersyjna ustawa jest według prezydenta konstytucyjna

Bronisław Komorowski nie podjął jednak jeszcze decyzji, czy podpisze ustawę o dostępie do informacji publicznej .

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Zdaniem Bronisława Komorowskiego nowela ustawy o dostępie do informacji publicznej nie jest sprzeczna z konstytucją. Prezydent nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ewentualnego weta - powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Sławomir Nowak (na zdjęciu).

_ - Pan prezydent nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie. Powziął na razie informacje dotyczące konstytucyjności bądź nie. Jego zdaniem ta ustawa nie jest niekonstytucyjna, nie zachodzi tutaj ryzyko niekonstytucyjności _ - oświadczył w _ Kropce nad i _ w TVN24 Nowak, pytany o to, czy prezydent zawetuje ustawę.

_ - Na co prezydent dzisiaj w rozmowie zwracał uwagę, że nie podoba mu się tryb uchwalenia. Mieliśmy trochę sytuację jak z GMO, że jest coś dołożone na koniec. Zgodnie z wysokimi standardami legislacji, które powinny obowiązywać, to nie powinno tak być uchwalone _ - dodał.

16 września, na ostatnim posiedzeniu Sejmu w mijającej kadencji, posłowie przyjęli senacką poprawkę do nowelizacji ustawy o dostępie do informacji publicznej, w myśl której możliwe będzie ograniczenie prawa do informacji ze względu na _ ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa _. Tę możliwość dała poprawka wniesiona przez senatora Marka Rockiego z PO, którą przyjął Sejm.

PiS i PJN chcą, by prezydent Bronisław Komorowski zawetował nowelę ustawy o dostępie do informacji publicznej. Podobnie SLD. Domaga się on ponadto spotkania przedstawicieli partii parlamentarnych w tej sprawie.

Czytaj o ostatnich decyzjach Bronisława Komorowskiego
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t134887.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;podpisal;ustawe;o;outsourcing;bankowym,101,0,906341.html) Prezydent zdecydował. Będzie taniej w bankach? Bronisław Komorowski zgodził się na zapisy, które mają usunąć niektóre obowiązki informacyjne banków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t134891.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ustawa;o;gmo;jest;weto;prezydenta,134,0,895878.html) Prezydent zdecydował w sprawie kontrowersyjnej ustawy Zapisy, które przeszły przez parlament są niezgodne z prawem europejskim - stwierdził Bronisław Komorowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t137043.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jest;podpis;prezydenta;pod;ustawa;antyspreadowa;pomoze;milionowi;kredytobiorcow,251,0,888571.html) Prezydent podpisał. Pomoże kredytobiorcom? Zmiana prawa ma wymusić na bankach obniżkę marży przy ustalaniu kursu walut.
Tagi: dostęp do informacji publicznej, informacja publiczna, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz