Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
przemoc w rodzinie
03.04.2009 07:00

Kontrowersyjna "przemoc ekonomiczna" w rodzinie

Za przemoc ekonomiczną może być uznane niedawanie pieniędzy na utrzymanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Graça Victoria/Dreamstime.com)

*Projekt nowelizacji ustawy o przemocy w rodzinie, nad którym pracuje obecnie Sejm budzi kontrowersje - pisze Dziennik _ Polska _. *

Ojcowie boją się fałszywych oskarżeń o przemoc w domu, gdyż zgodnie z opracowanymi zapisami przemoc to nie tylko bicie dziecka czy znęcanie się psychiczne, lecz także niedawanie komuś pieniędzy.

W projekcie nowej ustawy określenie _ przemoc ekonomiczna _ pojawia się w jednym z załączników. Według twórców nowelizacji jest to _ uporczywe uchylanie się od obowiązku łożenia na utrzymanie dziecka, rodziców lub innej najbliższej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokajania podstawowych potrzeb _.

A to - według dziennika _ Polska _ - może być wykorzystane na różne sposoby: od skargi matki na zbyt niskie alimenty dla dziecka, przez fałszywe oskarżenie, że mąż nie dokłada się do utrzymania domu, aż po przypadki, kiedy dziecko samo zgłosi się na policję i powie, że rodzice nie dają mu kieszonkowego.

_ - To idealny argument dla żon, które chcą się pozbyć mężów, dostać wyrok rozwodowy z orzeczeniem o winie partnera i wysokie alimenty _ - ostrzega Marek Borkowski z Centrum Praw Ojca i Dziecka. Jego zdaniem _ przepis będzie nadużywany podczas rozpraw rozwodowych. Zwłaszcza takich, w których strony nie potrafią się dogadać w sprawie podziału majątku _ - dodaje Borkowski.

Tagi: przemoc w rodzinie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz