Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ustawy zdrowotne
25.03.2011 18:58

Kontrakty dla pielęgniarek przegłosowane

Posłowie zdecydowali też o likwidacji stażu lekarskiego i wprowadzeniu urzędowych cen i marż dla leków refundowanych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marek Zakrzewski)

*Sejm przyjął pakiet ustaw zdrowotnych. Za nowymi regulacjami dotyczącymi systemu opieki zdrowotnej opowiedziało się 294 posłów, przeciwko nowym rozwiązaniom było 134 parlamentarzystów. *

Przyjęty przez parlament pakiet ustaw zdrowotnych zakłada między innymi wprowadzenie urzędowych cen i marż dla leków refundowanych, likwidację stażu lekarskiego, możliwość dochodzenia przez pacjentów odszkodowań bez konieczności rozpraw sądowych, a także wprowadzenie e-recepty i e-skierowania.

Przegłosowane ustawy umożliwiają również zatrudnianie pielęgniarek na kontraktach. Przeciwko temu zapisowi od kilku dni w Sejmie protestowały siostry z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych twierdząc, że zatrudnienie na kontrakcie oznacza w rzeczywistości prace po 300 godzin miesięcznie, a nawet więcej.

Szefowa OZZPiP wielokrotnie mówiła w Sejmie, że taka praca może doprowadzić o zmęczenia pielęgniarek, a w efekcie do błędów w trakcie opieki nad pacjentem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t135760.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/resort;chce;znac;opinie;pielegniarek,30,0,799518.html) Resort chce znać opinie pielęgniarek Ewa Kopacz apeluje o mediacje w organizacjach pielęgniarek i położnych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t135521.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/balicki;kopacz;zasluzyla;na;antynobla;z;ekonomii,25,0,796441.html) Balicki: Kopacz zasłużyła na antynobla z ekonomii Rząd ograniczy dostęp do leczenia, a zmiana zasad refundacji podbije ceny leków.
Tagi: ustawy zdrowotne, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz