Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
08.01.2013 14:15

Konstytucja Federacji Rosyjskiej. Kto ją czytał?

Ponad 80 proc. Rosjan nigdy nie czytało konstytucji Federacji Rosyjskiej, przy czym 59 proc. ma ogólne pojęcie o tym, co zawiera, a 22 proc. nie wie na ten temat zupełnie nic.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

Ponad 80 proc. Rosjan nigdy nie czytało konstytucji Federacji Rosyjskiej, przy czym 59 proc. ma ogólne pojęcie o tym, co zawiera, a 22 proc. nie wie na ten temat zupełnie nic - wynika z opublikowanego dzisiaj sondażu pracowni badania opinii publicznej WCIOM.

Według badań konstytucję czytało 18 proc. obywateli, 59 proc. nieobca jest jej zawartość, co piątej osobie (22 proc.) treść ustawy zasadniczej nie jest znana. 45 proc. ankietowanych uważa, że konstytucja FR powinna zostać zmieniona (w r. 2009 uważało tak 36 proc. Rosjan), przeciwnicy zmian stanowią 43 proc. (47 proc. w roku 2009).

Przy czym, jak zaznaczają analitycy z WCIOM, większość zwolenników zmian to stronnicy opozycyjnej partii Sprawiedliwa Rosja (SR), partii pozaparlamentarnych i moskwianie. Przeciwni zmianom są zwolennicy ugrupowań parlamentarnych i mieszkańcy wsi.

Badanie przeprowadzono w dniach 1-2 grudnia na 1600 mieszkańcach 138 miejscowości w 46 regionach Rosji. Błąd statystyczny nie przekracza 3,4 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Pussy Riot nie mają poparcią wśród Rosjan Aż 35 procent Rosjan uważa za adekwatną karę dwóch lat kolonii karnej dla członkiń zespołu Pussy Riot. 43 procent uznaje ją za niewystarczającą.
Rosjanie nie chcą żeby Putin znów rządził Jako poważnych kandydatów do nowego rządu wymienia się trzech doradców Miedwiediewa.
Co Rosjanie piją w pracy? Szampanskoje i wino Co trzeci pracujący Rosjanin (32 proc.) przyznaje się, że zdarza mu się pić w pracy.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz