Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec walk kibiców z policją?

0
Podziel się:

Wkrótce znikną ze stadionów policjanci pilnujący porządku w pełnym rynsztunku.

Koniec walk kibiców z policją?
(PAP/Artur Reszko)

Wkrótce w przeszłość odejdą policjanci pilnujący porządku na polskich stadionach w pełnym rynsztunku, uzbrojeni w pałki, armatki wodne i gaz.

Według dziennika _ Polska _ podczas Euro 2012 w Polsce funkcjonariusz ma być przyjacielem kibiców, a ochrona na stadionie z uśmiechem na ustach będzie uspokajać podekscytowanych fanów futbolu.

Ministerstwo spraw wewnętrznych chce, aby zatrzymywanie, obezwładnianie ludzi na stadionach było ostatecznością. Armia policjantów i stewardów zostanie przeszkolona zarówno pod kątem prawa, psychologii, jak i technik socjotechnicznych, czyli umiejętności panowania nad reakcjami tłumu - pisze _ Polska _.

ZOBACZ TAKŻE:

Zmianę taktyki ma być widać gołym okiem - dodaje gazeta. Od jesieni jednostki policji zabezpieczające mecze mają być jak najmniej widoczne, aby nie prowokować kiboli.

W nową filozofię wpisuje się pomysł stworzenia zupełnie nowego stanowiska w policji - tak zwanego spottersa. Zadaniem tego funkcjonariusza będzie bezpośredni kontakt z klubami piłkarskimi oraz kibicami, poznanie ich, a nawet wyjazdy na mecze.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)