Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Koniec śledztwa w sprawie Karnowskiego, prezydent Sopotu zadowolony

1
Podziel się:

Prokuratura uznała, że brak wystarczających dowodów na to, że prezydent Sopotu żądał łapówki.

Koniec śledztwa w sprawie Karnowskiego, prezydent Sopotu zadowolony
(PAP/Adam Warżawa)

Prezydent Sopotu z zadowoleniem przyjął decyzję o umorzeniu śledztwa wobec niego. Jacek Karnowski (na zdjęciu) był podejrzany o żądanie łapówki od biznesmena Sławomira Julkego. Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie uznała, że zgromadzony materiał dowodowy nie był wystarczający do wniesienia aktu oskarżenia.

Podczas konferencji prasowej w Sopocie Jacek Karnowski podkreślał, że taśma, która miała być dowodem w sprawie, została zmontowana. Zaznaczył, że ma na to mocne dowody. Jego obrońcy mają w ciągu dwóch tygodniu przedstawić nowe wątki w tej sprawie w Prokuraturze Okręgowej.

Jacek Karnowski skrytykował działania CBA, które pod wodzą Mariusza Kamińskiego prowadziło śledztwo przeciwko niemu. Jak tłumaczył, toczyło się ono mimo braku autentycznego materiału dowodowego. Zarzuty pod swoim adresem nazwał absurdalnymi.

Polityk był podejrzany o żądanie łapówki od sopockiego biznesmena. Śledztwo w tej sprawie wszczęto w lipcu 2008 roku. Sławomir Julke jako dowód na żądanie od niego korzyści majątkowej przedstawił kopię nagranej przez siebie rozmowy z prezydentem Sopotu. Sprawa trafiła do Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, a następnie - do Szczecina.

Zapis rozmowy nie okazał się dowodem rozstrzygającym, ponieważ była to kopia. Sławomir Julke nie miał oryginalnego nagrania. Twierdzi, że je zniszczył.

Postanowienie o umorzeniu sprawy nie jest prawomocne.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwrot w sprawie korupcji wiceministra Prokuratura Apelacyjna w Warszawie przejęła od prokuratury okręgowej śledztwo w sprawie podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez generała.
Wydatki na e-administrację wstrzymane Resort infrastruktury i rozwoju wstrzymał przekazywanie do KE wniosków o refundację pieniędzy wydanych na e-administrację - poinformowała wiceminister Iwona Wendel.
Nawet 13 mln chorych bez leków na HIV Około 13 mln mieszkańców Afryki zarażonych HIV nie ma dostępu do ratujących życie leków - podała wczoraj Światowa Kampania przeciw HIV/AIDS.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
taka prawda
5 lata temu
Swój swojego po cholewkach pozna. Ciekawe kiedy to wszystko w końcu padnie. Cierpliwości brakuje.