Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kongres USA zaprasza prezydenta Ukrainy

0
Podziel się:

Zaproszenie go pokazuje zaangażowanie Waszyngtonu w sprawy Ukrainy, walczącej z
separatystami.

Kongres USA zaprasza prezydenta Ukrainy
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko został zaproszony do wygłoszenia przemówienia na wspólnej sesji obu izb Kongresu USA - poinformowali przywódcy Kongresu. Zaproszenie go pokazuje zaangażowanie Waszyngtonu w sprawy Ukrainy, walczącej z separatystami.

Poroszenko ma wygłosić w Kongresie przemówienie do senatorów i członków Izby Reprezentantów podczas wizyty w Waszyngtonie 18 września - podał przewodniczący Izby Reprezentantów John Boehner.

_ - Przemówienie prezydenta Poroszenki przed Kongresem jest jeszcze jednym sygnałem naszego niezachwianego zaangażowania wobec aspiracji jego narodu - oświadczył w komunikacie Boehner. - Honorem i przywilejem będzie gościć go na Kapitolu _.

Poroszenko ma tego samego dnia spotkać się w Białym Domu z prezydentem Barackiem Obamą.

Jedynie przywódcy państw będących najbliższymi sojusznikami USA dostępują takiego zaszczytu, jak wystąpienie na wspólnej sesji Senatu i Izby Reprezentantów. Ostatnio wyróżniono w ten sposób w maju 2013 roku prezydent Korei Południowej panią Park Geun Hye.

W kwietniu 2005 roku takiego zaszczytu dostąpił prozachodni prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko, owacyjnie przyjęty przez amerykańskich parlamentarzystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina poprosi Unię i USA o obronę? Prezydent elekt Ukrainy Petro Poroszenko pragnie niezwłocznie rozpocząć rozmowy z USA i Unią Europejską na temat sojuszu.
Prezydenci Rosji i Ukrainy rozmawiali o pokoju Ustalili, że będą stale monitorować te kwestie - poinformowały służby prasowe Poroszenki.
Poroszenko rozmawiał z Putinem. Rozejm? W trakcie rozmowy strony skoordynowały działania na rzecz kontynuacji rozejmu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)