Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Syrii. "Zachód bardziej boi się islamistów niż Asada"

0
Podziel się:

- Dyplomaci coraz częściej to przyznają - powiedział dziś minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow.

Konflikt w Syrii. "Zachód bardziej boi się islamistów niż Asada"
(AP/Fotolink/East News)

Zachodni dyplomaci coraz częściej mówią, że utrzymanie się prezydenta Syrii Baszara el-Asada u władzy byłoby dla tego państwa lepsze niż zwycięstwo islamistycznej rebelii zbrojnej - oświadczył dziś minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow (na zdjęciu).

_ - Nie tylko na prywatnych spotkaniach, ale także w publicznie wygłaszanych komentarzach u niektórych zachodnich kolegów ujawnia się idea, że pozostanie Asada u władzy jest mniejszym zagrożeniem dla Syrii niż przejęcie kraju przez terrorystów _ - powiedział agencji RIA szef rosyjskiej dyplomacji.

Trwający od marca 2011 roku krwawy konflikt wewnętrzny w Syrii spowodował o już ponad 100 tys. ofiar śmiertelnych i stałe przemieszczenie 7 mln ludzi. Celem rebeliantów jest obalenie reżimu Asada, którego rodzina rządzi krajem od czterech dziesięcioleci.

Rosja jest obecnie najważniejszym na arenie międzynarodowej sojusznikiem władz w Damaszku. Deklaruje, że ustąpienie Asada nie może być warunkiem wstępnym rozmów pokojowych między stronami syryjskiego konfliktu. Na styczeń zaplanowano w Szwajcarii międzynarodową konferencję, która ma pomóc w zakończeniu syryjskiego konfliktu zbrojnego.

Czytaj więcej w Money.pl
"Ławrow poznał plany Polski wobec Ukrainy" W Warszawie szef MSZ Rosji dowiedział się, jakie są dalsze plany Polski na froncie ukraińskim - informuje dzisiaj rządowa Rossijskaja Gazieta.
Oni wywiozą broń chemiczną z Syrii Ładunek w postaci ponad tysiąca kontenerów zawierających tzw. prekursory, z których po połączeniu można uzyskać sarin i VX, zostanie dostarczony przez skandynawskie okręty na amerykański statek Cape Ray.
W Syrii tworzy się "islamistyczny emirat" Minister spraw zagranicznych Iraku przestrzega przed _ toksycznym _, umacnianiem się ugrupowań islamskich rebeliantów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)