Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt w Syrii. Rebelianci zaatakowali więzienie w Aleppo

0
Podziel się:

Za szturmem stali dżihadyści ze związanego z Al-Kaidą Frontu Al-Nosra - donosi Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Konflikt w Syrii. Rebelianci zaatakowali więzienie w Aleppo
(AP/FOTOLINK/East News)

Syryjscy rebelianci zaatakowali wczoraj wieczorem więzienie w Aleppo, utrzymywane przez siły lojalne wobec prezydenta Baszara el-Asada - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Walki toczyły się zarówno w otoczeniu budowli, jak we wnętrzu.

Według Obserwatorium za szturmem stali dżihadyści ze związanego z Al-Kaidą Frontu Al-Nosra. Zakład był oblegany od kwietnia. Okolicę tymczasem bombardowało lotnictwo rządowe.

_ - Po raz pierwszy od kwietnia walki miały miejsce we wnętrzu kompleksu. Starcia toczyły się w budynku dyrekcji _ - powiedział szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka, Rami Abdel Rahman.

W zakładzie karnym przebywa około 4-5 tyięcy. więźniów, w tym zwykli przestępcy, jak i ekstremiści muzułmańscy. Więzienie kontrolują siły rządowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Syryjscy powstańcy zdobyli ważne lotnisko ONZ szacuje, że syryjska wojna pochłonęła co najmniej 60 tysięcy ofiar.
Kobiety jeżdżą do Syrii na "seksualny dżihad" O wyjazdach młodych kobiet poinformował tunezyjski minister spraw wewnętrznych Lofti Ben Dżedu.
Mocne słowa: USA szantażują Rosję Rozdział 7. Karty NZ dopuszcza wywarcie presji na państwo łamiące prawo międzynarodowe, w tym przez wprowadzenie sankcji lub nawet użycie siły zbrojnej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)