Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jarosław Junko
|

Konflikt na wschodzie Ukrainy wygasa? "O wojnie domowej można zapomnieć"

0
Podziel się:

Prezydent kraju chce pokojowego rozwiązania.

Konflikt na wschodzie Ukrainy wygasa? "O wojnie domowej można zapomnieć"
(PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)

Minister obrony Ukrainy Mychajło Kowal poinformował, że trwa wygaszanie konfliktu zbrojnego na wschodzie kraju, gdzie siły ukraińskie walczą z separatystami prorosyjskimi z tzw. Donieckiej oraz Ługańskiej Republiki Ludowej.

Minister ocenił, że działania nowego prezydenta Petra Poroszenki _ dają ogromną nadzieję, że w najbliższym czasie zostaną podjęte mądre decyzje i mieszkańcy wschodniej Ukrainy będą żyli w pokoju _.

Kowal podkreślił, że szef państwa chce pokojowego uregulowania konfliktu na wschodzie._ - Sytuacja w Donbasie nie rozwinęła się według opracowanego za granicą scenariusza. Ci, którzy marzyli o wojnie domowej, mogą o niej zapomnieć _ - powiedział.

Rzecznik operacji antyterrorystycznej Władysław Selezniow poinformował tymczasem w poniedziałek wieczorem, że wojsko i Gwardia Narodowa MSW zaciskają pierścień wokół sił separatystycznych i nie pozwalają im na wyrwanie się z okrążenia.

_ Dziś terroryści kilkakrotnie podejmowali próby ostrzelania z granatników i broni maszynowej pozycji ukraińskiej armii w regionie Słowiańska i wsi Semeniwka. Punkty oporu terrorystów zostały zneutralizowane _ - napisał na swoim Facebooku.

Czytaj więcej w Money.pl
W Doniecku trwają walki. Strzały na dworcu Świadkowie mówią o jednej osobie zabitej. Moskwa apeluje do Ukrainy o _ powstrzymanie operacji przeciw własnemu narodowi _.
Separatyści blokują lotnisko na Ukrainie Wczoraj separatyści w Doniecku zablokowali wybory, dziś- lotnisko. W Doniecku uzbrojone grupy okupują port lotniczy.
Separatyści utworzyli "Noworosję" Jak podkreśla Ukraińska Prawda, odbyło się to za zamkniętymi drzwiami, w sali chronionej przez kilku uzbrojonych ludzi.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)