Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. "Żołnierze składają broń"

0
Podziel się

Jest to już kolejny taki przypadek w tym miesiącu. 4 sierpnia 438 ukraińskich żołnierzy poprosiło rosyjskich pograniczników o przepuszczenie na terytorium Rosji.

Konflikt na Ukrainie. "Żołnierze składają broń"
(PAP/EPA)
bEiRbIqJ

Siedemnastu ukraińskich żołnierzy przekroczyło granicę z Federacją Rosyjską i poprosiło o schronienie na czas działań wojennych na wschodniej Ukrainie - poinformowała Służba Graniczna Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB)
Rosji.

Rzecznik oddziału Służby Granicznej FSB w obwodzie rostowskim Nikołaj Sinicyn przekazał, że do zdarzenia tego doszło rano. _ - Żołnierze złożyli broń. Teraz prowadzone są przedsięwzięcia wyjaśniające _ - oznajmił Sinicyn.

Nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień ze strony ukraińskiej.

bEiRbIqL

Jest to już kolejny taki przypadek w tym miesiącu. 4 sierpnia 438 ukraińskich żołnierzy poprosiło rosyjskich pograniczników o przepuszczenie na terytorium Rosji. Tego samego dnia 180 żołnierzy wróciło na Ukrainę. 7 sierpnia wróciło jeszcze 240.

Wcześniej - 3 sierpnia - strona rosyjska informowała o 12 ukraińskich żołnierzach, którzy złożyli broń i przeszli na terytorium FR.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak Unia odpowie na możliwą agresję Rosji? We wstępnej części spotkania wielu z ministrów mówiło konieczności ostrzeżenia Rosji przed wszelkimi formami wypadu wojskowego na Ukrainę.
Rosyjski konwój na noc pozostanie w obwodzie rostowskim. Co potem? _ Ruch kolumny zostanie zablokowany wszystkimi siłami _ - grozi sekretarz Rady Bezpieczeństwa Ukrainy.
"Polska nie uzna rosyjskiej aneksji Krymu" Doprowadzając do przyłączenia Krymu, Federacja Rosyjska naruszyła prawo międzynarodowe - twierdzą prawnicy.
bEiRbIrm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)