Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Rosjanie nie mają wątpliwości, kto stoi za walkami

0
Podziel się:

Według 64 procent badanych, przyczyną ukraińskiego kryzysu jest ingerencja Zachodu. 20 procent twierdzi, że winna jest nazistowska polityka ukraińskich władz.

Konflikt na Ukrainie. Rosjanie nie mają wątpliwości, kto stoi za walkami
(PAP/EPA)

To Zachód stoi za konfliktem ukraińskim. Tak twierdzi 64 procent Rosjan uczestniczących w sondażu Centrum Analitycznego Jurija Lewady. Tylko 3 procent dopuszcza możliwość, że wydarzenia na Ukrainie sprowokowała Rosja. Sondaż przeprowadzono w dniach 18-21 lipca na próbie 1600 osób.

Według 64 procent badanych, przyczyną ukraińskiego kryzysu jest ingerencja Zachodu. 20 procent twierdzi, że winna jest nazistowska polityka ukraińskich władz, a jedynie 3 procent obciąża odpowiedzialnością Rosję. 56 procent Rosjan wierzy, że Moskwa wspiera prorosyjskich separatystów w południowo-wschodnich regionach Ukrainy.

Odrzuca taką możliwość tylko 5 procent. 55 procent uczestników sondażu opowiada się za udzieleniem takiej pomocy separatystom. W opinii 82 procent Rosjan, wsparcie udzielane bojówkarzom z Donbasu doprowadzi do długotrwałej wojny domowej na Ukrainie. Wybuchu rosyjsko-ukraińskiej wojny obawia się 66 procent.

Natomiast boi się rozpoczęcia trzeciej wojny światowej 52 procent badanych. 41 procent uczestników sondażu popiera idę niezależności państwowej Donbasu, a 23 widziałoby tę część Ukrainy w granicach Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Walki na Ukrainie. Separatyści szykują odwrót? Dowództwo operacji poinformowało, że nadal atakowane jest lotnisko w Ługańsku, które bojownicy ostrzeliwują z systemów rakietowych Grad i granatników.
Polscy dziennikarze zatrzymywani na Ukrainie W ubiegłym tygodniu polska dziennikarka Bianka Zalewska, która pracuje dla ukraińskiej stacji Espresso TV, została ranna w strefie walk.
Ukraina zbroi się. Czołgi, wozy opancerzone... Prezydent przekazał Gwardii Narodowej czołgi, wozy opancerzone i broń. Zapewnił, że każdy, kto teraz idzie służyć do wojska, będzie w pełni wyposażony, w nowym mundurze i sprawdzonych kamizelkach kuloodpornych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)