Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Polska dziennikarka jest transportowana do Kijowa

0
Podziel się:

Dalsze decyzje co do działań dotyczących stanu jej zdrowia podejmą lekarze.

Konflikt na Ukrainie. Polska dziennikarka jest transportowana do Kijowa
(print screen Youtube.com/pawel bobolowicz)

_ _- Do Kijowa powinna trafić w godzinach wieczornych. Przed chwilą wyjechała z Charkowa. Jest transportowana samochodem i zostanie umieszczona w kijowskim Instytucie Neurochirurgii - powiedział Kniażycki przed południem czasu lokalnego (około godz. 11 w Polsce).

Wyjaśnił, że dalsze decyzje co do działań dotyczących stanu jej zdrowia podejmą lekarze tego Instytutu.

W poniedziałek Zalewska została zoperowana w Charkowie. Michał Safianik z polskiego MSZ przekazał wówczas, że nie ma zagrożenia dla jej życia. W Kijowie znajduje się już jej rodzina. Dziennikarka mieszka od jakiegoś czasu w stolicy Ukrainy.

Safianik podkreślał, że choć Polka doznała poważnych obrażeń, to nie zagrażają one jej życiu. _ Po operacji jej rokowania są dobre _ - mówił.

Zalewska została ranna w niedzielę w strefie walk między prorosyjskimi separatystami a siłami rządowymi na wschodzie Ukrainy. Kniażycki powiedział wtedy PAP, że samochód ekipy Espresso TV, w którym znajdowała się Bianka, wracał ze zdjęć. _ Został ostrzelany i przewrócił się _ - mówił.

Dowództwo ukraińskiej operacji antyterrorystycznej informowało na swojej stronie na Facebooku, że samochód ekipy Espresso TV został ostrzelany przez separatystów.

Poinformowano wówczas, że obywatelka Polski została przewieziona z miejsca zdarzenia przez ukraińskich żołnierzy do szpitala w Starobielsku, skąd odtransportowano ją helikopterem do Charkowa.

Czytaj więcej w Money.pl
"To Zachód jest winny konfliktu na Ukrainie" Według 64 procent badanych, przyczyną ukraińskiego kryzysu jest ingerencja Zachodu. 20 procent twierdzi, że winna jest nazistowska polityka ukraińskich władz.
Polscy dziennikarze zatrzymywani na Ukrainie W ubiegłym tygodniu polska dziennikarka Bianka Zalewska, która pracuje dla ukraińskiej stacji Espresso TV, została ranna w strefie walk.
Ukraina zbroi się. Czołgi, wozy opancerzone... Prezydent przekazał Gwardii Narodowej czołgi, wozy opancerzone i broń. Zapewnił, że każdy, kto teraz idzie służyć do wojska, będzie w pełni wyposażony, w nowym mundurze i sprawdzonych kamizelkach kuloodpornych.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)