Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Ławrow po raz kolejny ostrzega Kerry'ego

0
Podziel się:

Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział sekretarzowi stanu USA Johnowi Kerry'emu, że ukraiński rząd musi przerwać swą operację wojskową.

Konflikt na Ukrainie. Ławrow po raz kolejny ostrzega Kerry'ego
(ec.europa.eu)

Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział sekretarzowi stanu USA Johnowi Kerry'emu, że ukraiński rząd musi przerwać swą operację wojskową w południowo-wschodnich regionach Ukrainy i ustalić zasady rozejmu.

Rozmowa telefoniczna szefów dyplomacji Rosji i USA odbyła się z inicjatywy strony amerykańskiej - piszą rosyjskie media. Ławrow wskazał też na _ konieczność ustalenia warunków przerwania ognia, rozwiązania palących problemów humanitarnych i nawiązania rzeczywistego ogólnonarodowego dialogu o przyszłym ustroju Ukrainy _.

Szczególnie zaakcentowano, jak informuje w komunikacie o rozmowie rosyjski MSZ, _ znaczenie bezpośrednich rozmów _ stron o wszystkich wymienionych sprawach. Chodzi, jak pisze Reuters, o rozmowy między władzami w Kijowie a prorosyjskimi separatystami.

MSZ podaje, że Ławrow i Kerry poparli wysiłki OBWE dla wdrożenia opracowanej przez tę organizację tzw. mapy drogowej w celu zakończenia ukraińskiego kryzysu. Opracowana w maju _ mapa drogowa _ zakładała wstrzymanie ognia, deeskalację napięcia, nawiązanie dialogu i przeprowadzenie wyborów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja oskarża Ukrainę o zbrodnie wojenne Analityk z centrum prognoz Rościsław Iszczenko twierdzi, że Moskwa postępuje właściwie, ponieważ w ten sposób może zapobiec ludobójstwu.
Nie zgadza się na rozmowy bez separatystów Siergiej Ławrow zaprzeczył, że miał powiedzieć, iż Rosja nigdy nie uzna niepodległości DRL.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)