Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konflikt na Ukrainie. Brytyjskie samoloty lecą na Litwę

0
Podziel się:

Cztery myśliwce Eurofighter Typhoon brytyjskich Królewskich Sił
Powietrznych (RAF), które poleciały w poniedziałek na Litwę, wesprą natowską misję patrolowania
przestrzeni powietrznej Litwy, Łotwy i Estonii. Operacja nosi nazwę Baltic Air Policing.

Konflikt na Ukrainie. Brytyjskie samoloty lecą na Litwę
(Arpingstone/public domain)
bESNurQl

Cztery myśliwce Eurofighter Typhoon Królewskich Sił Powietrznych (RAF) wesprą natowską misję patrolowania przestrzeni powietrznej. Operacja nosi nazwę Baltic Air Policing.

Od maja do sierpnia niebo nad tymi trzema krajami bałtyckimi będzie patrolować 12 samolotów państw Sojuszu Północnoatlantyckiego. Oprócz czwórki brytyjskich myśliwców będą to stacjonowane również na Litwie cztery polskie maszyny MiG-29 i cztery duńskie F-16, których bazą będzie Estonia. Oficjalna ceremonia przejęcia misji Baltic Air Policing od sił powietrznych USA odbędzie się w środę - pisze agencja BNS.

Na początku kwietnia przedstawiciel NATO informował o zamiarze zwiększenia od maja liczby samolotów patrolujących niebo nad państwami bałtyckimi w celu wzmocnienia obrony Europy Wschodniej z powodu napięć z Rosją w związku z kryzysem ukraińskim.

bESNurQn

Prezydent USA Barack Obama zasygnalizował pod koniec marca, że NATO zwiększy swą obecność u sojuszników w Europie Wschodniej i będzie zawsze przestrzegać zobowiązania do kolektywnej obrony.

Czytaj więcej w Money.pl

bESNurQO
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)